1 Ayda 15 Kilo Vermek İster misiniz? 1 Ayda 15 Kilo Vermek Mümkün mü?

15.05.2022

Kilolarından memnun olmayanlar, hızlı kilo verebilmek için bir çok arayışa girerek, farklı yöntemler deniyorlar. Peki 1 ayda 15 kilo vermek mümkün mü? Diyet yaparak 1 ayda fazla kilolarınızdan kurtulabilirmisiniz? Diyet yaparak kilo verilebilir mi? İşte detaylar…

Öncelikler iradeli ve istikrarlı olmalısınız, kendinize güvenmelisiniz, yediğinize içtiğinize dikkat ederek düzenli olark spor da yaparsanız sağlıklı olursunuz! Fazla kilolarınızdan diyet yaparak belirlenen listeye de uyarak hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ayda 15 kilo vermenize yardımcı olacak diyat listesi şu şekilde;

1 Ayda Fazla kilolarınızdan kurtulun!

1 ayda 15 kilo vermenize yardımcı olacak diyetin ilk iki günüde herkes gibi zorlanacaksınız. Çünkü alışkanlıklarınızdan vazgeçeceksinz, normal şekilde yediğinizi yemeklerden uzaklaşacaksınız. Başlangıçta meyve suyu ve su bol tüketilmelidir. Bol miktarda sulu besinler tüketilmeli ve haricinde yiyecekler alınmamalıdır. Sağlıklı besinlerle başlanırsa geriside iyi bir şekilde gelecektir.

1 ayda 15 kiloya kadar verebileceğiniz diyet Listesi…

ilk iki gün bol sıvı ve sulu gıdalar tükettikten sonra, üçüncü günde normal öğün tüketimine geçilmelidir.

Üçüncü günden itibaren düzenli bir şekilde uygulanması gerekn diyet listesi şu şekildedir.

  • Kahvaltı yaparken 1 adet haşlanmış yumurta ya da 1 dilim beyaz peynir . Buna ek olarak kahvaltıda ince bir dilim tam buğday ekmeği de yenebilir. Bu gıdalar dışında birer adet salatalık ve domates yenmelidir. Diyete uymak için kahvaltıyı sabah 9 da yapabilirsiniz.
  • Diyetinizin ara öğününde ise sütlü kahve tüketebilirsiniz. Ara öğün için uygun saat 11.00’dır.
  • Öğle öğünü için ise yeşilliği bol salata, 2 bardak ayran ve 50 gr tavuk ya da et tüketilmelidir. Öğle yemeği saati için uygun saat 13.30’dur.
  • İkinci ara öğün olarak 2 adet ceviz ve 1 fincan yeşil çay içilmelidir. İkinci ara öğün saati için uygun saat 16.00’dır.
  • Akşam öğününde 6 çorba kaşığı sebzeli yemek, 5 çorba kaşığı light yoğurt ve bol salata yenebilir. Akşam yemeğinde isterseniz bu yiyecekler dışında bir bardak ayran, 2 domates ve 125 gr ızgara tavuk da yenilebilir.
  • Son ara öğün olarak bir bardak yağsız süt içilir. Son ara öğün saatiolarak 21.30 uygun bir saattir.

Bu ve benzeri diyetler bünyenizi ağır gelebilir. Her bünye için uygun olmayabilir. Farklı diyetler de deneyebilirsiniz. Hamurlu yiyecekler, yağ ve şekerden uzaklaşırsanız, kısa bir süre içinde kilo vermeye başlarsınız. Aşırı kilo problemiz varsa diyetisyene başvurarark size özel diyet listesi ile kilo verebilirsiniz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.