2022 DGS başvuruları başladı mı? Dikey geçiş sınavı ne zaman yapılacak?

13.05.2022

DGS başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu, sınava girmek isteyen adaylar tarafından yakından takip ediliyor. ÖSYM tarafından bugün yapılan duyuruda DGS başvuru sürecinin başladığını bildirildi. Adaylar, DGS başvuru ücreti ne kadar olacak? 2022 Dikey Geçiş Sınavı DGS başvuruları başladı mı? Başvuru nasıl ve nereye yapılır sorularına cevap aramaya başladı. İşte DGS başvuru kılavuzu ve ÖSYM başvuru ekranı ile sınav hakkında merak edilenlerin cevapları…

DGS (Dikey Geçiş Sınavı )BAŞVURULARI BAŞLADI!

Bugün başlayan Dikey Geçiş Sınavı (2022-DGS) başvuruları ve 23 Mayıs’a kadar devam edecek. Geç başvurular ise 31 Mayıs tarihinde yapılacak.

DGS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

2022 DGS başvuru ücreti yayımlanacak olan kılavuz ile açıklanacak olup, geçen yıl DGS başvuru ücreti 150,00 TL olarak belirlenmişti.

DGS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

PEKİ DGS BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Sınava girmek isteyen adaylar, klavuz yayınlandığı zaman Aday Başvuru Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresine girerek ulaşabilecekler.

DGS BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

2022 DGS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

DGS 2022 yılında 3 Temmuz tarihinde yapılacak ve Sonuçlar 12 Ağustos tarihinde açıklanacak.

ÖSYM Başkanı yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Değerli adaylarımız, 3 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştireceğimiz 2022-DGS başvuru kılavuzu https://osym.gov.tr sitemizde yayımlanmıştır. Başvurular 13-23 Mayıs 2022 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.