2022 Hac olacak mı? | 2022 Umre | Hac kuraları ne zaman çekilecek? | 2022 hac fiyatları ne kadar? | Hacı adayı kontenjanı kaç olacak?

13.04.2022

Suudi Arabistan tarafından 2022 hac ibadeti için sadece 1 milyon ziyaretçiyi kabul edebileceğini açıkladı. Suudi Arabistan yönetiminin Türkiye’yi Kovid-19 “kırmızı listesi”nden çıkarmasının ardından hacı adayları kura çekimlerini beklemeye başladı. Diyanet İşleri Başkanlığımız ise ülkelere verilecek hacı adayı kontenjanlarının belirlenmesinin ardından detaylı açıklamanın yapılacağını bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu şekilde;

“Bilindiği üzere Kovid19 salgını nedeniyle 2020 ve 2021 yıllarında Suudi Arabistan’da yaşayan Müslümanlar içerisinden temsîlî olarak çok azına hac vazifesini yapabilme izni verilmişti.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından dün gece yapılan açıklamada ise 2022 yılında yurtiçi ve yurtdışından toplam 1 milyon hacı adayının kabul edileceği açıklandı. Aynı açıklamada, 65 yaş altındaki hacı adaylarının hac ibadetlerini yapabilecekleri belirtildi.

Başkanlığımız süreci yakından takip etmekte ve ilgili Bakanlıkla görüşmelerini sürdürmektedir. Ülkelere tanınacak hacı adayı kontenjanları ile ilgili çalışmaların devam ettiği, Suudi Arabistan makamları tarafından çok yakın zamanda konuyla ilgili açıklamanın yapılacağı tarafımıza bildirilmiştir.

Ülkelere verilecek hacı adayı kontenjanlarının belirlenmesinin ardından detaylı açıklamamız vatandaşlarımızla paylaşılacaktır.” denidi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.