2022 KURBAN BAYRAMI ne zaman, kaç gün resmi tatil olacak? Kurban Bayramı tatili 15 Temmuz’la birleşecek mi? Tatil 9 gün mü olacak? Resmi Açıklama yapıldı mı?

Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Bayram tarihi ve tatilin kaç gün olacağı arama motorlarında ve sosyal medya üzerinden aranmaya başlandı. Peki, Mubarek Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü ile birleşecek mi? Tatil 9 güne uzatılacakmı?

20.06.2022

Diyanet İşleri Başkanlığının dini günler takvime göre Kurban Bayramının başlangıç ve bitiş tarihleri belli oldu. Bayrama kısa bir süre kala vatandaşların en çok merak ettiği konulardan olan “2022 KURBAN BAYRAMI ne zaman, kaç gün resmi tatil olacak? Kurban Bayramı tatili 15 Temmuz’la birleşecek mi? Tatil 9 gün mü olacak?” soruların cevapları aramaya başladı. işte merak edilenlerin cevapları.

2022 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2022 yılında Kurban Bayramı’nın 1. günü 9 Temmuz 2022 tarihine denk geliyor. 12 Temmuz ise bayramın son günü olacak.

Kurban Bayramı arifesi: 8 Temmuz Cuma

Kurban Bayramı 1. Gün: 9 Temmuz Cumartesi

Kurban Bayramı 2. Gün: 10 Temmuz Pazar

Kurban Bayramı 3. Gün: 11 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 4. Gün: 12 Temmuz Salı

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 15 TEMMUZLA BİRLEŞECEK Mİ?

12 Temmuz tarihinde bitecek olan Kurban Bayramının ardından, 15 Temmuz 2022 Cuma günü Milli Birlik ve Demokrasi Günü resmi tatili olacak.

4 günlük kurban bayramının, 15 Temmuz ile birleşmesi durumunda ise bayram tatili 9 güne uzayacak.

Kurban Bayramı tatili ve 15 Temmuz’un birleştirilmesi yüksek ihtimal olarak görülüyor. Henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.