4-6 yaş Kur’an kursları ne zaman başlıyor? Diyanet 2022-23 | Kimler kayıt yaptırabilir?

Diyanet İşleri Başkanlığı 4-6 yaş grubu Kur’an kursları 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı ne zaman başlayacak? Kurs aidatları ne kadar oldu? Kurslar tam gün mü? Yarım gün mü? Kaç yaş kayıt olur?

04.09.2022

Diyanet İşleri Başkanlığında bulunan kurslarda 4-6 yaş arası çocuklar eğitim alıyor. Çocuklarını bu kurslara göndererek eğitim almasını isteyen veliler, Kursların ne zaman başlayacağını ve kayıt için ne yapmak gerektiğini araştırıyorlar. Peki, Kurslar ne zaman açılacak? Kayıt için ne yapmak gerekiyor? Kaç aylık olanlar kaydolabilir? Kurslar ücretli mi? İşte merak edilenler…

Diyanet İşleri Başkanlığı 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları 2022-2023 eğitim öğretim dönemi 19 Eylül 2022 Pazartesi günü başlıyor.

Kurslara Kayıtlar 12 Eylül tarihi itibari ile başlıyor. Kayıt için kayıt yaptırmak istediğiniz 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursa veya Müftülüklere başvuruda bulunabilirsiniz. Kayıt için başvuru formunu ve sizden istenen diğer bilgileri ve evrakları başvuru esnasında temin edebilirsiniz.

4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu ayık aidat ücretleri müftülüklerce belirleneceğinden, her müftülüğün belirlediği ücretlerde küçük farklılıklar olabilmektedir. 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için belirlenecek ücretin 300 TL – 600 TL arasında olması bekleniyor. Kayıt aşamasında kesin rakamı öğrenebilirsiniz.

Kurs başlama ve bitiş saatlerini, ders programını, beslenme şeklini ve düzenini, kırtasiye malzeme listesini, ve diğer ihtiyaçları, haricinde sormak istediğinizi tüm bilgileri, kayıt yaptırdığınız Kurs yöneticisinden öğrenebilirsiniz.

4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarına Kız/Erkek 4 yaşına girmiş 6 yaşını doldurmamış çocuklarınızın kaydını yaptırabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için, 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları ve Müftülüklerle iletişime geçebilirsiniz.