Alparslan Kuytul kimdir ? Alparslan Kuytul ne iş yapıyor?

09.05.2022

Adana’da iş adamı Koray Sarısaçlı’nın kaçırılması ile ilgili davayla alakalı olarak, Alparslan Kuytul kimdir? Alparslan Kuytul neden gözaltına alındı? Alparslan Kuytul ne iş yapıyor gibi sorularının cevapları araştırılmaya başlandı. İşte merak edilenler…

Sosyal medya da en çok aranalar arasına giren, çıkan haberlerden sonra, Alparslan Kuytul kimdir? Alparslan Kuytul neden gözaltına alındı? sorularının cevapları araştırılmaya başlandı. işte merak edilen soruların cevapları…

ALPARSLAN KURTUL KİMDİR?

Alparslan Kuytul 1965’te Adana’nın Karataş ilçesinde doğdu. 991 yılında Çukurova Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümününden mezum oldu. 1993-1997 yılları arasında Mısır’ın başkenti Kahire’deki El-Ezher Üniversitesi Şeriat Fakültesi İslam Hukuku Bölümü’nde eğitim gördü. Adana’daki bir vakfın kurucusu olduğu bilinmektedir. Adana’da kaçırılan iş adamı Koray Sarısaçlı’nın davası ile alakalı olarak hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Peki Alparslan Kuytul Tutuklandı mı?

İş adamı Koray Sarısaçlı’nın Eylül 2021’de 4 kişi tarafından kaçırılıp, 13 gün sonra serbest bırakılması ile ilgili açılan davada Alparslan Kuytul hakkında yakalama kararı çıkartılmıştı.

Alparslan Kuytul’un, belge ve ifadelerin ardından çıkartılan karar sonrası, gözaltına alındı.

Alparslan Kuytul Yüreğir Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk götürüldü. Koray Sarısaçlı’nın kaçırılmasıyla ilgili açılan davadan dolayı mahkemeye çıkarılan Furkan Vakfı manevi lideri ve iş adamı Alparslan Kuytul, tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.