Amber Heard Kimdir? Elon Musk’un Twitter hesabını kapattığı Amber Heard kim?

Amerikalı milyarder Elon Musk, sosyal medya platformunu Twitter’ı satın alması ile birlikte, bir çok yenliğili değişikliğide beraberinde getirdi. Musk eski sevgilisi Amber Heard’ün Twitter hesabını askıya aldı. Peki, Amber Heard Kimdir? Elon Musk’un Twitter hesabını kapattığı Amber Heard kim?

05.11.2022

Amber Heard Kimdir? Amerikalı milyarder Elon Musk eski sevgilisi Amber Heard’ın twitter hesabını askıya aldı. Haberin duyulması ile birlikte Musk’un esk sevgilisinden intikam almak amacı ile bunu yaptığı konuşulmaya başlandı. Sosyal medya kullanıcıları tarafından merak edilmeye başlanan isimler arasına girdi. kullanıcılar Amber Heard Kimdir? Amber Heard hesabı neden kapandı giri aramalar yapmaya başladı? İşte Amber Heard hayatı ve kariyeri…

Amber Heard Kimdir?

Amber Laura Heard (d. 22 Nisan 1986, Austin, Texas, ABD), Amerikalı oyuncu. İlk çıkışını 2004 yılında Billy Bob Thornton’ın başrol oynadığı sports drama filmi Friday Night Lights ile yaptıktan sonra North Country’da ve Alpha Dog’ta küçük çaplı rollerde oynamıştır. İlk başrolünü ise All The Boys Love Mandy (2006) filmindeki Mandy Lane karakteri olarak oynamıştır ve ardından 2007 yılında The CW’nun Hidden Palms da boy göstermiştir.

Amber, küçük yaşlarda St. Michael Katolik Akademisinden Hollywood kariyeri için ayrılmıştır. Küçük yaşlardayken okul tiyatrosunda çeşitli rollerde oynadı. On yedisinde okulu bırakıp kariyeri için New York’a gitti ve orada modelliğe başladı. Daha sonra Los Angeles’ta oyunculuğa başladı. 2008 yılında Never Back Down filminde başrol oynamış ve film MTV ödülüne layık görülmüştür. 2006 yılında All the Boys Love Mandy Lane filminde Toronto Uluslararası Film Festivalinde yer almıştır. Televizyondaki ilk rolü Hidden Palms adlı dizidir. 2008 yılında Pineapple Express filmlerinde rol almıştır. 2009 yılında Üveybaba’da rol almıştı ve ayrıca Zombieland filmdinde de küçük bir rol almıştır. Daha sonra Amber The Joneses ve And Soon the Darkness (2010), John Carpenter’ın The Ward, yanı sıra Nicolas Cage ile Drive Angry ve sonrasında ise Johnny Depp ile The Rum Diary (Tutku Günlükleri) filmlerinde rol almıştır. 2009 yılında Exterminator (İmha Takımı) adlı filmde Nicki rolünü üstlenmiştir. 2011 yılı yapımı Drive Angry (Türkçe adı; İntikam yolu) filminde rol almıştır. Ayrıca Maxim dergisinin en seksi 100 kadın yarışmasında 2. sırayı aldı.

Amber etrafında silahlarla büyüdü ve şu an bir magnum 357’ye sahip. Aynı zamanda antika arabalara merakı olan Amber 68 Model Ford Mustang, 67 Model Mercedes ve 62 model Checker Cab gibi güçlü arabalara sahip. Ayrıca “Te amo como se aman ciertas cosa oscuras secret amante entre la sombra y el alma.” yazan bir dövmeye sahip, İspanyolca yazılan dövmenin Türkçesi: “Seni seviyorum, bazı karanlık şeyleri sevmek gibi, gizli, ruh ve gölge arasında.” yazarı Pablo Neruda’nın Sone 17’sinin içinde geçiyor.

Tasya van Ree ile yaşadığı 2008’den 2012 yılına kadar süren ilişkinin ardından Amber, 2015 yılında Johnny Depp ile evlendi.

Johnny Depp’ten 2017 yılında boşanmasının ardından, 2018’in başına kadar bir yıl boyunca teknoloji girişimcisi Elon Musk ile çıktı.

Heard’ın taşıyıcı anne aracılığıyla dünyaya gelen Oonagh Paige Heard (Nisan 2021 doğumlu) adında bir çocuğu var.

Amber Heard instagram hesabı: @amberheard

Amber Heard twitter hesabını: @realamberheard