Anneler günü ne zaman? 2022 Anneler günü hangi tarihte? Anneler günü ne zaman kutlanacak?

04.05.2022

Anneler Günü yaklaşıyor. Mayıs ayına girmemize birlikte Anneler Gününün ne zaman olduğu araştırılıyor. Annesi hayatatta olanlar annelerine hediye almak için tarihi kaçırmamak istiyor. Anneler günü her yıl tarih olarak değişiklik gösterdiği için, her yıl ne zaman olacağı karıştırılabiliyor. İşte anneler günü tarihi…

Anneler günü hangi tarihte?

Anneler günü her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanıyor. Yani bu yıl anneler günü 8 Mayıs tarihinde.

Anneler gününde ne alınabilir?

Anneye verilecek en güzel ve en anlamlı hediye her zaman annenin yanında olduğumuzu hissettirmek olacaktır. Bir anne evlatlarının sağlığı, mutluluğu, rahatı ve huzurundan başka bişey istemez. Yılda birgün kutlanan anneler gününde, ihtiyacı olan bir hediye alınabilir, çiçek alınabilir, uzakta olanlar online sitem üzerinden hediye gönderebilirler, arayarak anneler gününü kutlayabilirler, sitemizde de bulunan hazır resimli mesajları kullanarak kutlayabilirer.

Anneler günü ne zamandan itibaren kutlanıyor?

Anneler günü, annelerin sevindirildiği, yılda bir kutlanan özel bir gündür. Her ülkede kutlama günü değişiklik gösterebiliyor. günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Annelere çeşitli hediyeler alınır.

Anneler günü kutlamaları, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlamış. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında ABD Kongre’sinin onayıyla Amerika Birleşik Devletleri çapında genişledi. Sonrasında dünyaya yayıldı ve tüm dünyada anneler günü kutlanmaya başlandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.