Askerlik yerleri açıklandı mı? Mayıs celp dönemi! E-devlet askerlik yeri sorgulama! Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak! 2022 Mayıs celp dönemi

29.04.2022

Askerlik hizmetini yerine getirecek olan er adayları, MSB ‘ ndan yapılan duyuruları yakından takip ediyor. MSB ‘ ndan yapılan duyuruya göre, subay, yedek astsubay ve erlerin askeraltına alınacağı tarihler belli oldu. İşte o tarih..

Mayıs celbi askerlik yerleri açıklandı mı?

2022 Mayıs ayı sınıflandırma döneminde silahaltına alınacak yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerin Askerlik hizmetini yerine getirmek için beklemeye devam ediyorlar. Askerlik hizmetlerini Mayıs celbi ile yerine getirecek asker adayları sorgulama yapmaya başladılar. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından Mayıs celbi askerlik yerlerinin açıklanacağı zaman duyuruldu.

Askerlik yerleri nasıl öğrenilir?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayınlanan askeralma takvime göre Mayıs 2022 askerlik sınıflandırma sonuçları, 29 Nisan 2022 Cuma günü e-Devlet sistemi üzerinden yayınlanacak. Askerlik yerlerini öğrenmek isteyen adaylar e-Devlet kapısı üzerinden giriş yaptiktan sonra askerlik yeri sorgulama yazarak yerlerini öğrenebilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.