Aslı Elif Tanuğur Samancı kimdir? Aslı Elif Tanuğur Samancı Evlimi, kaç yaşında ve ne iş Yapıyor?

25.05.2022

01.01.1974 tarihinde doğan Aslı Elif Tanuğur Samancı, Özel Doğuş Koleji ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir catering firmasında Kalite Güvence Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Aslı Elif Tanuğur Samancı 2000 ve 2013 yılları arasında bal sektöründe faaliyet gösteren bir firmada Ar-Ge ve Kalite Direktörü olarak çalışmıştır, aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Görev yaptığı dönemde ulusal ve uluslararası bir çok proje başvurusu gerçekleştiren Aslı Elif Tanuğur toplam beş çok ortaklı projeyi yönetmeye başlamıştır.

Yönetmiş olduğu ulusal projeler TÜBİTAK-TEYDEB, İstanbul Ticaret Odası ve Eurowards Türkiye tarafından ödüllendirilmiştir.

Anne ve babası doktordur. Ancak oğluna yapılan tüm testlere rağmen ateşlenme problemine çözüm bulunamamıştır. Bunun üzerine doktorların bağışıklık sisteminin güçlenmesi gerek sözü ile oğlunun doğal yollarla bağışıklık sistemini güçlendirmenin formülünü aramaya başlamıştır. Türkiye’ye ithal edilen ve Türkiye’de üretilmeyen propolis için yerli bir üretici ile anlaşarak oğlu için propolis ürettirmiştir.

Özellikle oğlunun rahatsızlık yaşadığı dönemde antibiyotik alerjisine çara ararken arı sütü ve propolis ile tanışan Tanuğur arı ürünlerinden insanların şifa bulabilmesi için, Türkiye’de daha önce üretilmeyen propolisi ilk kez Sözleşmeli Arıcılık modeli ile üretmek adına eşi Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ile 2013 yılında KOSGEB destekli propolis projesi ile SBS Bilimsel Bio Çözümler’i kurmuştur.

Günümümüzde BEE’O markası ile propolis, arı sütü, bal, polen ve arı ürünü içeren karışımları kovandan sofraya insanların şifa bulması için sunmaktadır.

Aslı Elif Tanuğur Samancı

İnstagram hesabı: aslieliftanugursamanci

www.beeandyou.eu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.