Bakanlık hangi illerde arsa satacak? Nasıl alınacak? kimler alabilecek? Ödeme Nasıl Olacak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere 40 ilde 499 muhtelif nitelikte arsayı online olarak açık artırma ile satışa sunacak. Arsalar Tapu ve KDV masrafından muaf olacak.

12.09.2022

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere 40 ilde 499 muhtelif nitelikte arsayı online olarak açık artırma ile satışa sunacak. Arsa satışı ile ilgilenenler detayları araştırıyor. Peki Arsa satışı ne zaman ve nasıl olacak? Kimler alabilecek? Arsa satışı hangi illerde olacak? İşte merak edilenler.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 40 ilde 499 arsayı online olarak ve açık artırma ile satışa sunacak. Bakanlık, bu şekilde vatandaşlara hem yatırım fırsatı hem de kendi konutunu inşa etme imkanı tanımış olacak. Ödemeler %25 peşin, yıllık %9 fark, 24 ay vade, KDV ve tapu harcından da muaf tutulacak. Açık artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30‘da yapılacak.

Arsalar Hangi İllerde Satılacak?

Arsalar %25 peşinat ve 24 ay vade imkanıyla satışa sunulacak, tapu ve KDV masrafından da muaf olacak. Satışa sunulacak arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde yer alıyor.