Bayram tatili 9 gün mü, kaç gün oldu? | Cevabı bellimi? | 2022 Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu? | 5 7 Mayıs tatil yapıldı mı?

28.04.2022

Ramazan bayramı tatili kaç gün oldu, 9 gün mü yapıldı? 2022 Ramazan Bayramı yaklaştı ve özellikle öğrenci ve çalışanlar tatilin kaç gün olacağı merak ediyorlar ve heyecan içinde cevap ariyorlar. Ramazan ayı boyunca merak edilen bu soruların cevabı bu hafta yapılan Kabine Toplantısında belli oldu. Peki, Bayram tatili 9 gün oldu mu, tatil kaç gün olacak? İşte uzunca bir müddet beklenen sorunun cevabı…

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLDU?

Ramazan Bayramı tatili Müslümanlarca 3 gün oluyor. Arefe günü de hafta içine senle gelmesi durumunda resmi kurumlarda yarım gün resmi tatil oluyor. Normal şartlarda Ramazan bayrami tatili resmi olarak üç buçuk gün olarak tatil oluyor. Devlet tarafından tatil diğer günlerde eklenerek dokuz güne çıkartılabiliyor. Bu sene 9 gün yapıldı mı?

Bu hafta toplanan Kabine gündemdeki konuları değerlendirdi, önemli bir karar alarak kapalı alanlarada maske kullanma zorunluluğunu kaldırıldı, Ancak bayram tatilinin 9 gün olacağına dair, kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir açıklamada bulunmadı. Vatandaşlar tarafından toplantı öncesinde tatilin 9 gün olacağına dair beklenti büyüktü, ancak toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından herhangi bir açıklama olmadı. Herhangi bir açıklama daha olmazsa bayram tatili 4 Mayıs Çarşamba günü bitiyor. 5 6 Mayıs tarihlerinde resmi kurumlar mesailerine gidecek, öğrenciler öğrenimlerine devam edecekler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.