Ben Bu Cihana Sığmazam Tatavalı Kimdir? Gerçek Adı ne?

Atv ekranlarının sevilen dizisi Ben Bu Cihana Sığmazam’a Tatavalı karakteri dahil oluyor. Peki, izleyiciler tarafından merak edilen Tatavalı karakterini kim canlandırıyor?

04.12.2022

Ben Bu Cihana Sığmazam Tatavalı Kimdir?

Ekranlara geldiği günden itibaren geniş bir izleyici kitlesine ulaşan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi her hafta heyecanla bekleniyor. Diziye yeni dahi olan Tatavalı karakteri ise merak ediliyor. Peki, Tatavalı kimdir? Gerçek adı ne? işte merak edilenler…

Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde oyuncu kadrosuna yeni dahil olan usta isim Engin BenliTatavalı” karakterini canlandıracak.

Engin Benli Kimdir?

1970 yılında İzmir’de doğdu, ilk öğretimini burada tamamladı. Lise eğitimini endüstri meslek lisesinde torna tesviye bölümünde tamamlayan Benli, gençlik yıllarında fabrika işçiliği, pazarcılık, mankenlik ve pazarlamacılık gibi birçok işte çalıştı. Futbol, boks, tekvando, kung fu, eskrim gibi birçok spor dalıyla uğraştı. Göztepe’de lisanslı basketbol oyunculuğu yaptı.

Tiyatroya ilkokul yıllarında ilgi duyan Benli’nin profesyonel yaşama adımı üniversite ile oldu. Annesinin İzmir Devlet Tiyatrosu müdürüne ulaşmasının ardından konservatuvar sınavlarına İzmir’de hazırlandı ve sınavları kazanarak Eskişehir’e gitti. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında 1995 yılında tamamladı. Profesyonel tiyatro hayatına Ankara Devlet Tiyatrosunda oyuncu olarak başladı. Ardından 1995-1997 yılları arasında Bursa Devlet Tiyatrosunda stajyer sanatçı olarak görev yaptı. Kurulduğu yıl olan 1997 yılında girdiği Kocaeli Şehir Tiyatrosunda 20 yıldan uzun süredir oyuncu olarak yer aldı. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra çeşitli sinema ve televizyon çalışmaları da yapmaya başladı.

2010-2013 yılları arasında yayınlanan Kanıt adlı dizideki Başkomiser Orhan rolü ile geniş kitlelerce tanındı. Daha sonra Poyraz Karayel adlı dizide Zafer karakterini, Göç Zamanı dizisinde ise Artem Midyat karakterini canlandırdı.

2019’da Diriliş Ertuğrul dizisinin 134. bölümünde Alıncak karakteriyle diziye dâhil oldu.

2020 yılında ise Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine Yaman Korkmaz rolüyle katıldı.