Beşar Esad’dan Küstah Türkiye açıklaması : ” Türkiye askeri hareket başlatırsa daha önce yaptığımız gibi karşılık veririz”

Türkiye, Suriye topraklarında 25-30 km güvenli bölge oluşturmak için askeri operasyon yapmayı planlıyor. Buna karşılık olarak, Beşar Esad tarafından küstah bir açıklama geldi. Türkiye askeri hareket başlatırsa daha önce yaptığımız gibi karşılık veririz”

11.06.2022

ERDOĞAN: GÜVENLİ BÖLGE İÇİN OPERASYONU BAŞLATACAĞIZ!

23 Mayıs ‘ta gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu arada güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımlarıyla ilgili yeni adımları da yakından atmaya başlıyoruz. Ülkemize ve güvenli bölgelerimize sık sık yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların, merkezi konumundaki alanlar harekât önceliğimizin başında yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, istihbaratımız, emniyet güçlerimiz hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz inşallah bu operasyonlar başlayacaktır.” İfadelerini kullanmıştı.

ESAD’DAN KÜSTAH SÖZLER

BBC Türkçe’nin haberine göre Russia Today Arapça Servisi’ne açıklamalar da bulunan Esad, “2,5 yıl önce Suriye ve Türkiye orduları arasında bir çatışma çıktı. Suriye ordusu, Suriye topraklarına giren bazı Türk hedeflerini imha etmeyi başardı. Askeri kapasite izin verirse (bu kez de) durum aynı olacak” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.