Billur Kalkavan kimdir? Kaç yaşındadır?

Hamdi Alkan ‘ın Billur Kalkavan ‘ı ziyareti sonrasında yaptığı geçmiş olsun paylaşımı ile kanser olduğu ve bir süredir tedavi gördüğü öğrenilen Kalkavanın hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı. Peki Billur Kalkavan kimdir? Kaç yaşındadır? İşte detaylar…

23.05.2022

2 Kasım 1962 tarihinde İstanbul’da Beylerbeyi’nde doğmuştur. Varlıklı bir ailesi olan Kalkavan; dadılar, aşçılar ve uşaklarla eşliğinde büyüdü. Annesi Nuyan Hanım, babası armatör Nazım Kalkavandir. Billur Kalkavan’ın Rıza adında bir erkek kardeşi vardır. 

Billur Kalkavan, ortaokulda zamanında İngilizce öğrenebilmek için Amerika’ya gitti. Geri dönüşünde Kadıköy Maarif Koleji’ne okula başlayan Kalkavan, lise ikinci sınıfta okulu bıraktı. 1984 yılında, Amerika’da lise bitirme sınavlarına girdi. Kalkavan, ilk dövmeyi (akrep dövmesi) sağ omuz üstüne 1980 yılında İsviçre’de yaptırdı.

16 yaşında işe hayatına başlayan Kalkavan, 18 yaşına geldiğinde Güneş Gazetesi’nde Güneri Civaoğlu’nun sekreteri olarak görev çalışmaya başladı. Daha sonra Amerika’ya gitti ve 4 sene sonra geri döndü. İlk oyunculuk kariyerine 1969 yılında Ayrı Dünyalar adlı sinema filmi ile başladı. Daha sonraki yıllarda birçok önemli projede yer alarak, sinema, tvfilmi ve reklamlarda başarıyla rol aldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.