Bolu Belediye başkanı Tanju Özcan’a bıçaklı saldırı girişimi!

27.12.2022

Bugün saat 11.30 sıralarında meydana geldiği öğrenilen olayda, bıçaklı bir şahıs Tanju Özcan’ın makam odasının önüne kadar gelerek başkanla görüşmek istediğini söyleyerek bağırmaya başladı, başkanın korumaları tarafından dışarı çıkarılmak istenen şahıs cebinde getirdiği bıçağı çıkararak çevreye savurmya başladı.

Saldırgana müdahale eden korumalar bıçağı almayı başardı ve şahsı etkisiz hale getirdi. Bıçaklı şahıs olay yerine çağrılan polis tarafından gözaltına alındı.

Gerekli güvenlik önlemleri alınan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BAŞKAN ÖZCAN OLAY HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Özcan yaptığı açıklamada; “Tehdit almaktan korkan bir adam değilim. Hayatım boyunca da birçok kez maruz kaldım. Gün geldi FETÖ’cüler tehdit etti, terör örgütlerinin ölüm listelerine aldılar. Bunu bana marifetmiş gibi tebliğ ettiler. Artık bunların boyutları çok artmaya başladı ve eskiden milletvekili iken sadece kendimden sorumluydum. Şu an bu binada 500 tane çalışan var. Bu arkadaşlarımı tedirgin ediyorlar, korkutuyorlar. Elinde bıçakla biri geliyor, bağırıp çağrıyor. Buradaki çalışanların doğal olarak bundan etkilenmemeleri mümkün değil. Artık yeter. Şunu herkes bilsin; biz tehditlere boyun eğmeyiz. Söyleyeceğimizden geri durmayız. Ama özellikle belediye çalışanlarıma bir zarar gelirse dünyayı başlarına yıkarım. Sığınmacı çeteleri tehdit ediyor bir yandan. Bir yandan PKK ve uzantıları yeter artık. Güvenlik konusunda çok zayıfız. Şeffaf belediyecilik adına hemen hemen hiç duyarlı kapı bile koymadan insanlar, bize çok kolay ulaşabilsin dedik. Artık bundan sonra bir kısım güvenlik önlemi almak zorunda kalacağız.” ifadelerini kullandı.