Çağla Şıkel Kimdir? Kaç Yaşındadır? Aslen Nerelidir? Kaç Çocuğu vardır? Kiminle evlidir?

27.05.2022

2 Ocak 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokulu İstanbul’da Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulunda bitirmiştir.

Çağla Şıkel Anne tarafından Adana, baba tarafından da aslen Kars Azerbaycan Türklerindendir. Berna adında ablası vardır.

İlkokula devam ederken İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda bale eğitimi almaya başlamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Ortaokul ve Lise eğitimini tamamlamış olup, aynı üniversitede 1999 yılında mezun olmuştur.

Çağla Şıkel 2008 yılında sanatçı Emre Altuğ ile evlenmiş ve 2015 yılında boşanmışlardır, çiftin bu evlilikten Kuzey Altuğ ve Uzay Tuncer Altuğ isimli 2 çocukları vardır.

Şıkel 1997 yılında Miss Turkey yarışmasını kazanmıştır. Daha sonra Seyşel Adalarında Miss World 97 güzellik yarışmasında dünya 4.sü olmuş ve Avrupa Güzeli seçilmiştir.

8 yılö boyunca Yunanistan, Amerika, Fransa, Almanya, Mısır, İsviçre ve Rusya gibi bir çok ülkede defilelerde boy göstermiştir.

İlk oyunculuk deneyimini ise 1996 yılında Odessia isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiştir. Çağla Şıkel 2004 yılında Cennet Mahallesi ve 2008 yılında Görgüsüzler dizilerinde rol almıştır. 2017 yılında ise Alişan ile birlikte Dostlar Mahallesi dizisinde başrolleri paylaşmışlardır.

Sunuculukta yapan Şıkel, 1.80 cm boyunda ve 58 kilodur. Burcu ise oğlak’tır.

Çağla Şıkel’in İnstagram hesabı: caglasikel

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.