Cemil Büyükdöğerli Kimdir? Kaç Yaşındadır? Aslen nerelidir?

Başarı oyuncu Cemil Büyükdöğerli oynadığı dizilerdeki başarısı nedeniyle merak uyandıran bir isim oldu. Son olarak yer aldığı dizi Kuruluş Osman’da, Moğol komutanı Cebe Karakterini canlandırıyor. Diziseverler tarafından Cebe karakteri araştırılıyor. Kuruluş Osman dizisinin Moğol Komutanı Cebe kimdir? Moğol Komutanı Cebe’nin gerçek adı nedir? Cebe nerelidir? Kaç yaşındadır? işte merak edilenler…

26.05.2022

Cemil Büyükdöğerli Kimdir?

Başarılı isim Cemil Büyükdöğerli tiyatro kökenli bir oyuncudur. 1980 yılında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu doğma büyüme aslen İstanbul’ludur. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi Hukuk Bölümünden ayrılarak Bilkent Üniversitesinde eğitim görmeyi tercih etmiştir.

Ortaokul ve Lise tahsilini yatılı olarak okumuştur. Sahneye ilk olarak Lise döneminde çıkmış ve o dönemde tiyatroyu çok sevmiştir. Üniversite sınavına ilk girdiği sene, yetenek sınavı biraz olaylı geçmiş tiyatro bölümünü kazanamamıştır. Ama puanı tuttuğu için hukuk bölümüne girmiştir. 1 yıl sonra tekrar sınava girerek tiyatro okumaya devam etmiştir.

Üniversite eğitiminin ardından yakın arkadaşı olan Şahan Gökbakar ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Ankaradan İstanbula gelerek Dikkat Şahan Çıkabilir projesi ile kamera karşısına geçmiştir. Skeçlerde Şahan Gökbakar’a yardımcı oyunculuk yapmıştır.

Cemil Büyükdöğerli Boyu, Kaç Yaşında?

Yakışıklı oyuncu Cemil Büyükdöğerli 41 yaşında ve 1.85 cm boyundadır. Kilosu 83, burcu ise oğlaktır. Ali isminde bir oğlu vardır. Ancak evlimi, eşi kim? sorularının cevapları ünlü oyuncunun özel hayatını gözlerden uzak yaşaması sebebi ile bilinememektedir.

Cemil Büyükdöğerli Oynadığı Sinema ve Diziler:

Dikkat Şahan Çıkabilir (Prof. Dr. Fahrettin Topak ) Kuruluş Osman (Moğol Komutanı Cebe)
Maraşlı Dizisi (İlhan)
Bana Sevmeyi Anlat (Onur)
Kavak Yelleri (Atakan)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.