CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ABD’li danışmanı Jeremy Rifkin ücreti ne kadar?

CHP lideri Kemal Klıçdaroğlu’nun başdanışmanı olarak duyurduğu ABD’li ekonomist, yazar, sosyal teorisyen, siyasi danışman ve çevre aktivisti Jeremy Rifkin, Türkiye gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Bir çok soruyu da beraberinde getiren konulardan biride alacağı ücret oldu! Peki, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ABD’li danışmanı Jeremy Rifkin ücreti ne kadar?

06.12.2022

JEREMY RİFKİN CHP’DEN NE KADAR ÜCRET ALACAK?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin ikinci yüzyılı programında başdanışmanı olarak ismini açıkladığı ABD’li danışman Jeremy Rifkin gündemdeki yerini koruyor. Jeremy Rifkin hakkında araştırma yapan vatandaşların merak ettiği konularda biride CHP’ den alacağı danışmanlık ücreti oldu.

JEREMY RİFKİN MAAŞI 20 BİN DOLAR MI OLACAK?

Avrupa Birliği ve Çin hükümetlerinin yanı sıra eski Almanya Başbakanı Angela Merkel’e “Üçüncü Sanayi Devrimi”nin uygulanması hususu ile alakalı danışmanlık yapan Jeremy Rifkin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başdanışman olarak görevlendirildi.

OTEL VE UÇAK MASRAFLARI KARŞILANACAK MI?

Jeremy Rifkin’le yapılan anlaşmanın detayları henüz gün yüzüne çıkmadı ancak ABD’li danışmanın, gerçekleştirdiği sunumlar için ortalama 20 bin dolarlık gibi bir ücret aldığı herkesçe biliniyor. Rifkin’in sunum ücreti haricinde, otel ve yol masrafları da karşılandığında CHP’ye maliyetinin 20 bin doların üzerinde olacağı tahmin ediliyor.