Çiftçilik Belgesi Nedir ve Nereden ve Nasıl Alınır? | Çiftçilik Belgesi Alma Şartları Nelerdir? | ÇKS Belgesini Kimler Alabilir? 2022

Çiftçilerin merak ettiği konular arasında bulunan ÇKS belgesi Nedir ve Nereden ve Nasıl Alınır? Çiftçilik Belgesi Alma Şartları Nelerdir?, ÇKS Belgesini Kimler Alabilir? İşte Merak edilenler…

10.06.2022

Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi Nedir?

Son yıllarda ülkemizde çifti vatandaşlarımızı tarıma teşvik etmek ve üretimde verim artışını sağlamakadına devlet tarafından destek paketleri veriliyor. Bu paketlerden bazıları ise hibe, teşvik, düşük faizli kredi olabiliyor. Çiftçiler bu destek paketlerden faydalanabilmek için e-devlet üzerinden başvurabilmektedirler.

Çiftçilik Belgesi Nasıl Alınır?

Çiftçilik belgeleri Ziraat odaları tarafından verilmektedir. Belge sahibi olmak isteyen vatandaşlar öncelikle e-devlet üzerinden çiftçi kayıt formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Daha sonra doldurulan formun çıktısı alınarak Tarım İl Müdürlüğü’ne bizzat başvurarak edilmesi gerekir. Bunun haricinde aşağıdaki gibi de başvuru yapılabilmektedir.

  1. Toprak sahiplerinin başvurusu,
  2. Toprak kiralayan kimselerin başvurusu,
  3. Toprak birinci dereceden yakınlarına ait olan kimselerin başvurusu.

ÇKS Belgesi Nereden Alınır?

ÇKS belgesi için E-devlet üzerinden kolaylıkla başvuru yapılabilmektedir. E- Devlet’e giriş yaptıktan sonra gerekli form doldurulup çıktısı alındıktan sonra şahsen Tarım İl Müdürlüklerine başvuru yapılmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.