Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladı! | Bayramda tatil süresince köprü, otoyol ve toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak!

26.04.2022

Ramazan Bayramı süresince toplu ulaşım araçlarının, köprülerin ve otoyolların ücretsiz olacağına dair kararı Erdoğan imzaladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından da konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Ramazan Bayramı’nda otoyolların, köprülerin ve toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olacağınına dair karar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Otoyollar ve köprüler tatil boyunca ücretsiz!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karar, Ramazan Bayramı tatili sebebiyle 30 Nisan Cumartesi saat 00.00’dan 5 Mayıs Perşembe saat 07.00’ye kadar, ’yap-işlet-devret’ modeliyle yapılan projeler hariç, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler ücretsiz olacak.

Peki Toplu Taşımaya Ücretsiz olacak mı?

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, 2 Mayıs pazartesi saat 00.00’dan 4 Mayıs Çarşamba saat 24.00’e kadar Başkentray, Marmaray ve İZBAN seferleri ile belediyeler ve belediyelere bağlı birlik, müessese ve işletmelere ait toplu ulaşım araçları da ücretsiz hizmet verecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre…

Ramazan Bayramı’nda Cumartesi-Perşembe günleri arasında Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan Köprü ve otoyolların, Pazartesi-Çarşamba günleri arasında da Marmaray, Başkentray ve İzban’ın ücretsiz olduğu kamuoyu ile paylaşıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.