Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantı sonrasında müjdeyi verdi! Bayram Tatili kaç gün oldu? Asgari Ücret Konusu ne oldu? Öğretmen Atamaları ne zaman?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında vatandaşların beklediği asgari ücret için sevindirici haberler gelirken bayram tatilinin de 9 gün olacağı duyuruldu.

27.06.2022

Cumhurbaşkanlığı Külliyesin’de bugün saat 15.30’da başlayan Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete, emekliye ve memura zam, bayram tatili ve ekonomide yeni ek tedbirler gibi konuların ele alındığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından bazı başlıklar şu şekilde oldu.

ASGARİ ÜCRET KONUSU

Asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. İnşallah en kısa sürede müjdeli haberi emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz.

ÖĞRETMEN ATAMASI

Bu yıl için söz verdiğimiz 20 bin yeni öğretmen ataması ile ilgili süreç önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılacak.

BAYRAM TATİLİ SÜRESİ

Bayram tatili 9 gün olacak. Kurban Bayramı’nı takip eden günler ile 15 Temmuz’u takip eden Çarşamba ve Perşembe günleri idari izin sayılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.