Demet Özdemir Kimdir? Kaç Yaşındadır? Aslen nerelidir? Evlimi? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır?

31.07.2022

Demet Özdemir, 26 Şubat 1992 tarihinde Kocaeli’de Dünyaya geldi. Anneannesi tarafından aslen Bulgaristan göçmenidir. Annesi ve babası ayrıldığı için annesi ve ablasıyla İstanbul’a geldi. Özdemir bir röportajda babasıyla ilişkisi üzerine: “Yıllarca görüşmedik ama kısa süre önce barıştık. Fakat hiçbir zaman bizden nefret ettiğini ya da sevmediğini düşünmedim. Sadece çok inatçıdır.” demiştir.

Bengü’ye eşlik eden dans ekibinde yer almış ve daha sonrasında Efes Kızları kadrosunda bulunarak dans etmeye başlamıştır. Oyunculuk eğitimi almıştır. Mustafa Sandal’ın Ateş Et ve Unut adlı klibinde de yer almıştır.

İlk televizyon deneyimini ise 2013-2014 yılları arasında FOX TV’de yayımlanan Sana Bir Sır Vereceğim adlı rol alarak yaşamıştır.

Daha sonra Kurt Seyit ve Şura adlı dizide Alya karakterini, Tut Sözünü adlı sinema filminde ise Demet karakterini canlandırmıştır.

2015 yılında Star TV’de yayımlanan Çilek Kokusu adlı dizide Aslı karakterini canlandırdı. Bengü’nün Hodri Meydan şarkısının klibinde eşlik etti.

2016-2017 yılları arasında FOX’ta yayımlanan No: 309 adlı dizide Lale karakterini canlandırdı.

2017 yılında Burak Aksak’ın yazıp yönettiği Sen Kiminle Dans Ediyorsun filminde Aysel karakterini canlandırdı.

2018-2019 yılları arasında Star TV’de yayımlanan Erkenci Kuş adlı dizide Sanem karakterini canlandırdı.

Erkenci Kuş dizisindeki performansı ile Murex D’or Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

2019 yılının Aralık ayında TV8’de yayımlanmaya başlayan ve psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu’nun Camdaki Kız adlı, gerçek bir hayat hikâyesini anlatan romanından uyarlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde ”Zeynep Göksu Tunahan” karakterine hayat verdi.

Son olarak Disney+ için Dünyayla Benim Aramda adlı dizi için kamera karşısına geçmiştir.

İnstagram Hesabı demetozdemir