Diş ağrısına ne iyi gelir? Doğal yollardan diş ağrısı Nasıl Geçer? Diş ağrısı için ne yapılır?

15.07.2022

Zamansız gelen diş ağrısı için doktora gidene kadar şunları yapabilirsiniz?

Diş Fırçalamak: Diş fırçalamak dişlerdeki ağrıya neden olan kırıntıları dişimizden uzaklaştıracak ve diş ağrısının azalmasına etki edecektir.

Gargara yapmak: Sirkeli su ile tuzlu suyu karıştırıp, gargara yapın. Diş ağrısı olan bölgeye uyuşturucu etki yaparak diş ağrısını azaltacaktır. Dezenfekte etkisi olduğu için dişi bakteri ve mikroplardan arındıracak, şişlik varsa şişliği azaltacaktır.

Buz Uygulaması: Buzu ağrıyan dişin olduğu bölgeye uygulayın. Geçici olarak diş ağrısını hafifletecektir.

Karanfil veya Karanfil Yağı: Antiseptik özelliğe sahip karanfil yağını ağrıyan dişinize uygulayın. Karanfil yağı birçok diş macununda kullanılmaktadır. Veya karanfili ağrıyan dişinizin üstüne koyup hafifçe bastırın. Bu dişinizde uyuşma etkisi yaparak diş ağrısını azaltacaktır.

Sarımsak: Ağrıyan dişinizin üstüne sarımsak koyun. Sarımsak bakterileri yok edici özelliğinden dolayı ağrıyı hafifletecektir.

Zerdeçal: Zerdeçalı su ile karıştırıp macun kıvamına getirin. Ağrıyan dişin üstüne uygulayın. Antiseptik özelliği sayesinde ağrı gidermede yardımcı olacaktır.

Çörek Otu: Uyuşturma etkisi yoktur ancak ağrıya neden olan etkeni ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ağrı bu sayede azalır.

Karabiber: Doğal antibiyotik olarak bilinir. Diş ağrısına iyi gelmektedir.

Yukarıdaki yöntemler geçici olup, sağlığınızla ilgili durumlarda mutlaka doktora gidiniz!