Doktora Öğrencilerine Burs Müjdesi

30.03.2022

Sanayide gereksinim duyulan doktora derecesine haiz nitelikli insan kaynağının üniversite – endüstri iş birliği ile yetiştirilmesini amaçlayan TÜBİTAK Sanayi Doktora Programı’nda değişikliğe gidildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin insan kaynağına yönelik yeni müjdeyi İzmir’den verdi. Davet esaslı programın artık tüm yıl süresince açık olacağını kaydeden Bakan Varank, “Doktora öğrencilerine eğitimleri boyunca sağladığımız burs miktarını minimum 6 bin liraya çıkarıyoruz. Bu miktar performansa göre 7 bin 500 liraya kadar yükselecek.” dedi. Varank, Bilişim Vadisi İzmir’in temel atma töreninde yapmış olduğu konuşmada sanayide doktoralı araştırmacı istihdamını teşvik eden TÜBİTAK Sanayi Doktora Programı’nda meydana getirilen değişim ile ilgili şunları söylemiş oldu:

Gözden kaçırmayın


2022-YÖKDİL/1 Başvurularının Alınması

BURS MİKTARI ARTTI: Türkiye’nin aslolan hazinesi olan insan kaynağına yönelik yeni bir müjdeyi buradan duyuru etmek isterim. Bilhassa üretimde çalışacak derinlemesine uzmanlaşmış beyaz yakalıların üniversite – endüstri iş birliğiyle yetiştirilmesini elde eden Sanayi Doktora Programımızı iyileştiriyoruz. Doktora öğrencilerine eğitimleri süresince sağladığımız burs miktarını minimum 6 bin liraya çıkarıyoruz. Bu miktar performansa nazaran 7 bin 500 liraya kadar yükselecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.