Erşan Kuneri Seyyal Kimdir? Nilperi Şahinkaya kimdir? Instagram Hesabı Nedir?

Dünya’nın en büyük dijital platformlarından olan Netflix’de yayınlanmaya başlayan Erşan Kuneri’de Seyyal karakterini canlandıran Nilperi Şahinkaya Kimdir? Kaç yaşında instagram hesabı nedir?

14.05.2022

Dünya’nın en büyük dijital platformlarından olan Netflix’de yayınlanmaya başlayan Erşan Kuneri’de Seyyal karakterini canlandıran Nilperi Şahinkaya Kimdir? Kaç yaşında instagram hesabı nedir?

Netflix Erşan Kuneri Seyyal Kimdir?

Netflixin orijinal dizisi Erşan Kuneri bugün yayınlanmaya başladı. Herkez tarafından merakla beklenen dizi Netflixde yayınlandı. Bugün vizyona giren dizi izleyici tarafından büyük beğeni aldı. Dizinin başarılı oyuncularından olan Seyyal merak edilmeye başlandı. İzleyici tarafından Seyyal Kimdir? asıl adı nedir gibi soruların cevabı aranmaya başlandı.

Seyyal karakterini canlandıran oyuncunun asıl adı Nilperi Şahinkaya, 23 Şubat 1988 tarihinde Senegal’in başkenti Dakar doğumludur. Babası diplomat olduğu için Senegal’de doğan Nilperi Şahinkaya’nın annesi de bir dönem Dışişleri Bakanlığı’nda uzman olarak görev yapmıştır. Annesi ve babası adının Nil olmasını istese de, dedesi gördüğü bir Rüya üzerine “isminde mutlaka peri olmasını” istedi. Bunun üzerine, dedesinin isteğinide yerine getiren anne baba, kızlarına Nilperi ismini koydular. Babasının işinden dolayı çocukluk yıllarında birçok ülke ve şehir gezdi. 15 yaşına geldiğinde anne ve babası boşanması sonucu annesi ile birlikte Türkiye’ye geldi.

Eğitim hayatına Paris’te başlayan Nilperi Şahinkaya ilköğretimini Paris’te, Ortaokulu Bern’de okumuştur. 2006 yılında Charles de Gaulle Fransız Lisesi’ni bitirmiştir. Ankara’da Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinden mezun oldu.

Okul yıllarında Deniz Yıldızı adlı dizide rol alan Nilperi Şahinkaya, 2010 yılında Öyle Bir geçer zaman ki adlı dizide Mesude karakterini canlandırmış ve performansı ile adını duyurmaya başlamıştır.

Nilperi Şahinkaya Almanca, Fransızca, İtalyanca, İngilizce bilmektedir.

Sosyal medya hesapları:

Twitter: nilpering

İnstagram: nilperi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.