Ezgi Mola’nın Altın Kelebek Ödül Törenindeki Çağrısına! Akşener yanıt verdi.

Altın Kelebek ödül töreninde “En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu” ödülünü almaya hak kazanan Ezgi Mola, teşekkür konuşmasında çağrıda bulundu. Peki, Ezgi Mola ne dedi? Hangi çağrıda bulundu? Neler söyledi? İşte Ezgi Mola’nın konuşmasından kesitler…

05.12.2022

EZGİ MOLA’DAN TÜM MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI!

Altın Kelebek Ödülleri töreninde ödüünü aldıktan sonra teşekkür konuşması esnasında, tüm milletvekillerine ağrıda bulundu. Mola’nın çağrısına cevap İyi Parti lideri Akşener’den geldi.

İYİ PARTİ LİDERİ AKŞENER MOLA’YA CEVAP VERDİ!

Mola konuşmasında, Türkiye’deki kadın cinayetlerinin sona erdirilmesine ilişkin yasalarda yapılacak değişikleri görmek istediğini dile getirdi ve bu konuda tüm milletvekillerine çağrı yaptı. Ünlü ismin çağrısına İYİ Parti lideri Meral Akşener’den geldi. Akşener sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile, Mola’nın çağrısına duyarsız kalmayacaklarını dile getirdi. Akşener, “Değerli Ezgi Mola’nın, içten ve haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız. Eşit ve onurlu bir yaşamı tüm insanlarımız, tüm canlılarımız için mümkün kılacağız. Bugün muhalefet olarak verdiğimiz mücadelemizi, yarın da iktidar olarak kkararlılıkla sürdüreceğiz. Az kaldı.” ifadelerini kullandı.

48. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu” ödülü Ezgi Mola aldı. Mola konuşmasında İran’da “başörtüsünü uygunsuz taktığı” gerekçesiyle gözaltına alınan 22 yaşındaki Mahsa Amini‘nin ölümüyle başlayan protesto gösterilerinden bahsetti. Mola, ülkedeki “ahlak polisi” döneminin sona erdirilmesini öğrenmekten tüm kadınlar adına mutluluk duyduğunu söyledi.