Gittigidiyor kapandı mı? eBay nedir? eBay Türkiye’den gidiyor mu? Gittigidiyor alışveriş yapılmayacak mı? Gittigidiyor neden Kapanıyor? Açıklama metni…

Merkezi ABD de bulunan küresel e-ticaret devi eBay, Gittigidiyor’u kapatarak Türkiye’deki faaliyetine son vereceğini açıkladı. Bu haber sonrası Gittigidiyor kapandı mı? eBay nedir? eBay Türkiye’den gidiyor mu? Gittigidiyor alışveriş yapılmayacak mı? Gittigidiyor neden Kapanıyor? gibi soruların cevapları aranmaya başlandı. işte merak edilenler

21.06.2022

eBay tarafından yapılan yazılı bir açıklamada ile Türkiye iştirakı olan GittiGidiyor’un kapatılacağını duyurdu. Şirket GittiGidiyor’un kapatılmasının ikinci çeyrek veya mali yıl bilançosuna somut etki yaratmasını beklemiyor. Gittigidiyor kapandı mı? eBay nedir? eBay Türkiye’den gidiyor mu? Gittigidiyor alışveriş yapılmayacak mı? Gittigidiyor neden Kapanıyor?

GİTTİGİDİYOR KAPANDI MI?

eBay, Türkiye iştirakı olan GittiGidiyor’un kapatılacağını açıkladı. 18 Temmuz itibariyle GittiGidiyor’da satışlar son bulacak.

Bugünden itibaren satıcılar GittiGidiyor platformuna yeni ilanlar ekleyemeyecek, 18 Temmuz’dan itibaren ise alıcılar yeni satın almalar yapamayacak.

Açıklamanın Tam Metni şu Şekilde oldu;

GittiGidiyor olarak 21 yıl önce ülkemizi online pazar yeri formatıyla tanıştırdık ve e-ticaretin gelişimine öncülük ettik. İş ortaklarımızla birlikte büyüyüp milyonlarca kişiye internetten güvenli alışveriş hizmeti sağladık. Sektördeki köklü geçmişimizin son 11 yılını küresel e-ticaret liderlerinden eBay’in çatısı altında geçirdik.

Ve bugün veda zamanı…

eBay’in Türkiye’de süregelen rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerimizi durdurarak platformumuzu kapatacağımızı üzülerek bildiriyoruz.

Bu zor kararın tüm süreçlerinde önceliğimiz her zaman çalışma arkadaşlarımız, satıcılarımız ve alıcılarımız için güvenilir bir süreç yönetimi gerçekleştirmek olacak.

18 Temmuz 2022 tarihine kadar alışverişe açık olacak platformumuz, bugünden (20 Haziran 2022) itibaren yeni ürün listelemeye kapatıldı. Site üzerindeki “Hesabım” bölümü, tüm alıcı ve satıcılarımızın tamamlanmamış işlemleri için 5 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacak. Müşteri hizmetlerimiz ise 30 Eylül 2022 tarihine kadar kullanıcılarımıza destek vermeye devam edecek.

Bu yolculukta bizimle olan tüm paydaşlarımıza, alıcı ve satıcılarımıza bağlılıkları ve GittiGidiyor’a olan katkıları için teşekkür ederiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.