Halil Konakçı kimdir? Halil Konakçı Hangi Cemaatte İmam? Halil Konakçı nerede imamlık yapıyor?

26.07.2022

Halil Konakçı İzmir’de dünyaya geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda imam- hatip görevini yürütmektedir. Halen Ankara Melike Hatun Camii İmamı olarak görev yapmaktadır. Sosyal medyayı oldukça aktif kullanan Konakçı, milli değerler ve dini değerlere dair açıklamalarıyla gündem olmaya devam ediyor.

Sezen Aksu’nun şarkısına yönelik tepkisini dile getiren Konakçı, TBMM kararıyla kaldırılan hilafete işaret ederek “Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz.Söyleyin bana İslam’ın merkezi neresi? İslam’ın söz sahibi, makamı kim? Anladınız mı şimdi niye kaldırdılar, niye lağvettiler o makamı 100 yıl önce? Çıksın bir şarkıcı parçası Adem Aleyhisselam’a ‘cahil’ diyebilsin diye bu makamı kaldırdılar.” ifadelerini kullandı.

Kadınlar hakkında kullandığı “Namazını kıldırt hanımına, başını örttür. Bak sokaklar ne hale geldi! Kasap dükkanı gibi. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor artık. 100 yıl önce dedelerimizin yatak odasında göremediği kıyafetleri biz çarşıda pazarda plajda görüyoruz. Neden? Bu kadınların başında yok mu adamları abileri babaları kocaları? Geçtim helali haramı hadi buna inanmıyorsun. Tamam ateistsin, imanın zayıf… Ya hiç mi kıskanmıyorsun lan? Kızın, karın öyle sokağa çıkarken, video paylaşırken hiç mi vicdanın sızlamıyor? Benim aklım bu işi almıyor. Allah sonumuzu hayretsin.” ifadelerini kullandı.