İfadesi alınan Eda Taşpınar: “Böyle Olmasını İstemezdim”

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımla gündeme gelen ve hakkında soruşturma başlatılan Eda Taşpınar savcılığa verdiği ifade de “Böyle Olmasını İstemezdim…” dedi.

04.01.2023

İfadesi Alınan Eda Taşpınar: “Böyle Olmasını İstemezdim”

Taşpınar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, camii içerisinde fotoğraf paylaşmış ve sosyal medyada büyük tepki çekmişti, paylaşımı nedeniyle savcılık tarafından da soruşturma başlatılmıştı.

Taşpınar bugün “şüpheli” Sıfatıyla İfade Verdi

Tasarımcı Eda Taşpınar, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımda cami içerisinde çektirdiği bir fotoğraf nedeniyle “şüpheli” sıfatıyla savcılığa bugün ifade verdi.

Fotoğrafımı Çeken arkadaşlar Uyarmadı!

Taşpınar, “Otele giriş yaptıktan sonra hazırlanmam için bana bir oda tahsis ettiler. Daha sonra fotoğraf çekeceğim alanı belirlemek için oteli gezdim. Restoranın yan tarafından bulunan bir alan gördüm. Orada iki Japon turist fotoğraf çekiyordu. Burada fotoğraf çekilebileceğini düşündüm. İçerisinin bir ibadethane olduğunu bilmiyordum. Fotoğrafımı çeken arkadaşlar da bu hususta bana bir uyarıda bulunmadı. Bu durum için gerçekten üzgünüm. Özür dilerim.” dedi.

Dini Değerlere Bir Kastım Yoktur!

Taşpınar, Instagramda söz konusu fotoğrafı paylaştıktan kısa bir süre sonra sildi. Taşpınar, “Dini değerleri aşağılama gibi bir kastım yoktur. İnsanların dini duygu ve düşüncelerine saygı duyan biriyim. Böyle olmasını istemezdim.” dedi.