İstanbul Büyükşehir Belediyesi 100 Memur Alım İlanı! Başvuru zamanı ve şartları neler? Kimler başvuru yapabilir? Başvurular devam ediyor mu?

İBB, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği sınav hükümlerine göre 100 personel alımı yapacağı 27 Mayıs’ta ilanen duyurmuştu, başvurular 01.07.2022 tarihine kadar devam ediyor. İlan detaylarına ve başvuru şartlarına aşağıdaki haberimizden ulaşabilirsiniz!

21.06.2022

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi
olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama
Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS
taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, münhal bulunan 100 adet kadro için açıktan atama yoluyla
memur alımı yapacaktır.

Unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen münhal kadrolara açıktan atama yoluyla alımlar yapılacak.

Sınava girmek isteyen adaylar, 27/6/2022 – 1/7/2022 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ibb-is-basvurusu adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru formu dolduracaklar. Adaylardan istenilen bilgi ve belgeler kurum tarafından e-Devlet üzerinden temin edilecek.

Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, 14/7/2022 tarihinde İBB’nin resmi web sayfasında (ibb.istanbul) ilan edilecek olup, adaylar sınav giriş belgelerine bu adres üzerinden erişebilecek.

Sınavı kazanan adaylardan atamaya teşkil etmek üzere istenilecek belgeler için İBB’nin resmi web sayfasında (ibb.istanbul) ayrıca bir ilan yayımlanacak.

Sınav ilanına ulaşmak için Buraya tıklayınız.

Sınav başvurusu yapmak (27/6/2022 – 1/7/2022 tarihleri arasında) için buraya tıklayınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.