Kahramanmaraş eski milletvekili Ali Sezal kimdir? Ali Sezal neden öldü, hastalığı neydi?

17.07.2022

1989 ve 1999 yılları arasında Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı görevi ile TBMM’de 21. ve 22. dönem Ak parti Kahramanmaraş Milletvekilliği yapan Sezal, bir süredir tedavi gördüğü Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

ALİ SEZAL KİMDİR?

1946 doğumlu, Abdülkadir, Habibe çiftin evladıdır. – Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi – Mahalli İdare Yöneticisi – İki Dönem Kahramanmaraş Belediye Başkanı, Kahramanmaraş Spor Klübü Yönetisi – XXI ve XXII nci Dönem Kahramanmaraş Milletvekili – Evli, 4 Çocuk.

Sezal’ın cenazesi, 18 Temmuz Pazartesi günü Kahramanmaraş Abdülhamithan Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Eylül 2021’de Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdiği toplu açılış töreninin ardından Ali Sezal’ı evinde ziyaret etmişti.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal’ın da babası olan Ali Sezal, Abdülhamithan Cami’de 18.07.2022 öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.