KPSS sınavı iptal edilecek mi, tekrarlanacak mı? KPSS 2022 Ne Karar Alınacak?

03.08.2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2022 KPSS ile ilgili gündem olan iddialar üzerine DDK’ya konuyu araştırmak üzere talimat verildiği bildirilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz” ifadelerini kullandı.

Bu yaşananlar sonrasında, bu gece Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, görevden alındı.

KPSS sınavına girenler başta olmak üzere vatandaşlar sınavın iptal edilip edilemeyeceğini merak ediyor. Şuan için bu yönde bir karar bulunmazken, kararın DDK’un incelemesinden sonra alınması bekleniyor. DDK detaylı bir şekilde ÖSYM sınav verilerini, aynı soruların bulunduğu yayınevin ÖSYM ile olan bağlantısı gibi bir çok detayı inceledikten sonra sunacağı rapora göre sınavın tekrarı hakkında karar verilmesi bekleniyor.