Mahkum tarafından saldırıya uğrayan İnfaz ve Koruma Memuru Ağır Yaralandı! Destek ve Geçmiş Olsun Mesajı yine O Milletvekilinden geldi!

Uşak E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bir mahkumun yapmış olduğu saldırı sonucu İnfaz ve Koruma Memuru Murat Gürbüz yüzünün çeşitli yerlerinden ağır bir şekilde yaralandı!

02.07.2022

İnfaz ve Koruma Memurluğu ( eski adıyla Gardiyanlar ) toplum tarafından fazla bilinmeyen bir meslek olup, bilenlerinde memur ailesi ve yakın çevresi olması, bazen gerçeklerin üzerini kapatabilmektedir. Geçmiş yıllardan gelen yanlış uygulamalar ve Tv dizi filmleri bunda büyük etken olmaktadır. İnfaz ve koruma memurları kendisi, ailesi, devletin bekası ve toplumun huzuru için tüm özverileriyle görev yapmaktadırlar. Zaman zaman Cezaevi dışında ve cezaevi içinde mahkumlar tarafından saldırıya uğrayabiliyorlar. Son zamanlarda ceza infaz kurumlarındaki memurlara karşı yapılan bu saldırılarda artış olduğu gözlemlenmektedir. Buna rağmen bu saldırılar ulusal medyada yer almayıp, sadece memurlar tarafından sosyal medyada paylaşılmakta ve vatandaşlar böylece haberdar olabilmektedir.

Son olarak ulusal medya ya yansıyan haber, Bursa’daki servis aracına yapılan bombalı saldırıda bir İnfaz ve Koruma Memurunun şehit olması haberi olmuştu.

Son Mahkum saldırısı bu defa Uşak Cezaevinde gerçekleşti!

Uşak E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görev yapan infaz ve koruma memuru Murat Gürbüz, bir mahkumun jiletli ve bıçaklı saldırısı sonucunda yüzüne aldığı darbeler nedeniyle ağır yaralandı. Cezaevine çağrılan ambulans ile acilen hastaneye sevk edilerek tedavi altına alındığı bildirildi.

Milletvekili Atila Sertel’den Geçmiş olsun Paylaşımı

Cezaevi çalışanlarına her zaman destek olan ve her platformda bunu dile getiren Milletvekili Atila Sertel Resmi Twitter hesabından geçmiş olsun dileklerinde bulundu.