Mika Can tutuklandı mı? Gözaltına mı alındı? Mika Raun olayı nedir? Mika Can Raun neden gözlatında?

Sosyal medya fenomeni Mika Can Raun, yaptığı paylaşımlarla dikkatleri sürekli üzerine çekmeyi başarıyordu. Mika Can Raun, son olarak yaptığı ile büyük tepki toplandı, paylaşımı ile Devleti aşağılamak nedeniyle gözaltına alındı. Fenomen Raun merak edilmeye başlandı. Peki, Mika Can tutuklandı mı? Gözaltına mı alındı? Mika Raun olayı nedir? Mika Can Raun neden gözlatında?

25.10.2022

MİKA RAUN TUTUKLANDI MI, NEDEN GÖZALTINA ALINDI?

Ünlü sosyal medya fenomeni Mika Can Raun, son olarak Türk lirasını klozete attığı anları takipçileri ile paylaşmış ve tepki çekmişti. Raun, emniyet güçleri tarafından “Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak” suçundan gözaltına alındı.

MİKA RAUN SON DURUMU NEDİR, SERBEST KALDI MI?

Gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen Mika Raun, savcılıktaki işlemlerinin ardından nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Hakimlik tarafından hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirerek, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi.

MİKA CAN RAUN OLAYI NEDİR?

Sosyal medyada Mika Can Raun olarak tanınan Mikail Can Kurnaz kısa süre önce yayınladığı bir videosunda 100 Türk lirasını klozete atarak üzerine de sifon çekmişti. Mika Can Raun hakimlikteki ifadesinde, “Benim zaten kendimle bile dalga geçtiğim mizah şeklim vardır. Ben sorduğunuz 100 TL’lik banknotu klozete atmadım. Sifonu çektiğim yönünde bir algı oluşmuş ise de hemen arkasından çektiğim video ile böyle bir durum olmadığını söyledim. Ben Türkiye Cumhuriyetine yönelik herhangi bir saygısızlık veya suç işleme kastıyla hareket etmedim. Atatürk’e veya milli değerlerimize yönelik hakaret etme gibi bir kastım olamaz. Zaten olmadığını da video çekerek anlattım. Bu olay tamamen yalan haber başlıklarıyla bu hale getirildi” ifadelerini kullandı.

Türk lirasını klozete attığı anları sosyal medya hesabından paylaşan fenomen “Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak” suçundan gözaltına alınmıştı. Ünlü fenomenin gözaltına alınmasının ardından son durumu merak konusu oldu. Peki,