Murat Kavuncu Kimdir? Kaç yaşında, aslen nereli? Ne iş yapıyor?

Bim Ceosu Galip Aykaç’a yönelik açıklamalarda bulunan Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu ne dedi? Açıklamasında neler söyledi? işte Murat Kavuncu’nun açıklamaları…

05.12.2022

Murat Kavuncu da Aykaç’a karşı “Cumhuriyeti devletini ne kimseye kaptırırız ne de böyle üç beş tane kansıza şerefsize genel başkanımıza laf söyletecek şekilde hiç kimseyi kabullenmeyiz. İki gündür tüm teşkilatlarımız, arkadaşlarımız, sanayicilerimiz, üreticilerimiz çılgına döndük. Sen kimsin lan yavrum. Bu milletin sırtından para kazanıyorsun. Bunların içinde ömrünü ülküsüne, devletine, milletine vatanına adamış, bedelini en ağır şekilde ödemiş ve Murat Kavuncu ve ekibi bizler de varız. Gece gündüz 24 saat çalışıyoruz. Biz devletimiz, ülkemiz, bayrağımız, sancağımız için çalışıyoruz. Türkiye’ye değer katmak adına çalışıyoruz. Sen kalkıyorsun burada bize racon kesiyorsun. Seni o avarelerinle beraber, mağazalarınla beraber alır, aldığın yere sokarız. Sektörde aynı alanda faaliyet gösteren bir grubuz. Tüm BİM mağazalarındaki ekmeğini keserim senin. Ne Sayın Cumhurbaşkanımız ne de Sayın Devlet Bahçeli’yi kimseye yem ettirmeyiz.” ifadelerini kullandı.

Murat Kavuncu’dan Galip Aykaç’a sert tepki İZLE

Murat Kavuncu Kimdir?

Murat Kavuncu 1976 yılında Çorum’da dünyaya gelmiştir. Orta ve Lise eğitimini Çorum’da tamamlayan Kavuncu, INTERNATİONAL AMERİKAN Üniversite İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İşletme bölümünden mezun olmuştur. Kıbrıs’da Hukuk Fakültesi eğitimini de almıştır.

Murat Kavuncu ; Marka Gıda İç ve Dış Ticaret Sanayi Ltd.Şti. Çukurova İnşaat Yatırım Danışmanlık Ticaret Sanayi Ltd. Şti . Tarsus Ticaret Ekmek Maya Unlumamülleri Ticaret Sanayi Ltd. Şti. Ekmek , Unlumamülleri ve Gıda Sektöründe faaliyet gösteren Ticari Şirketlerin sahibidir.

Ticaret Odası ve Fırıncılar Odası üyesidir.

BİM CEO’su Galip Aykaç Olayı Nedir?

Galip Aykaç, Devlet Bahçeli’nin zincir marketler hakkındaki “Zincir marketlerde gün aşırı yapılan zamların toplumsal huzurumuza tahammülsüzlük olduğu kanaatindeyim. Zincir marketlerin FETÖ’yle irtibatı araştırılması gerekmekte. Bu açgözlülere müsamaha gösterilmemeli” ifadelerine, “Bre ahlaksızlar, densizler, sizlere sizin tonunuzla cevap vereceğim” diyerek karşılık vermişti.

Sonrasında ise karşılıklı sözlü atışmalar devam etmiş ve hala devam etmektedir.