Murat Kekilli kimdir? Afara program konuğu Murat Kekilli kaç yaşında, nereli?

07.05.2022

Murat Kekilli kimdir? Afara program konuğu Murat Kekilli kaç yaşında, nereli?

Murat Kekilli Afara programı konuğu oldu. Murat Kekilli yaşamı vatandaşlar tarafınca merak edildi. Bu Akşam Ölürüm şarkısıyla akıllara kazınan Murat Kekilli, en fazlaca arananlar arasına girdi. Peki Murat Kekilli kimdir? Afara program konuğu Murat Kekilli kaç yaşlarında, nereli?

MURAT KEKİLLİ KİMDİR?

Murat Kekilli, 18 Nisan 1968 tarihinde Adana’da hayata merhaba dedi. Kekilli; ilk, orta ve lise eğitimini de Adana’da okudu. Kocavezir Mahallesi’nde ikamet eden Murat Kekilli, ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için tatillerde, Adana ve Ceyhan’da karpuz tarlalarında çalıştı. Kekilli, ilerleyen zamanda Adana’da gençlik sarayının müdürü ile tanıştı. Onun yanına gidip gelirken orada piyano çalan bir arkadaşını görür ve fazlaca beğendi. Murat Kekilli bu sayede müzik hayatına ilk piyano ile başladı. 

KONSERVATUVARDAN AYRILDI

Murat Kekilli, 1992-1993 yıllarında Adana Devlet Konservatuvarı sınavlarını girdi. Imtihanı kazanmıştır fakat bir yıl sonrasında konservatuvardan ayrıldı. 1994 senesinde İstanbul’a gelip bir grupla birlikte emek harcamalar gerçekleştirmiş oldu. Kekilli, ilk grubu olan Kilikyalılar’ı kurdu. 

BU AKŞAM ÖLÜRÜM ŞARKISIYLA PATLADI

Müzisyen Kekilli, 1996 senesinde ise Yolcular grubu ile emek harcamalar yapmış oldu ve Eşek Gözlüm albümünü piyasaya sürdü. Bu albümün istenilen yere gelmediği sebebi öne sürülerek Ferdifon Müzik şirketi ile yollarını ayırdı. İlerleyen zamanda Boğaziçi Müzik ile anlaşan Kekilli, 1999 senesinde Bu Akşam Ölürüm ismindeki albümünü piyasaya sürdü. Kekilli, Bu Akşam Ölürüm şarkısıyla büyük bir çıkış yaşadı. 2002 senesinin Şubat ayında Boğaziçi Müzik ile Yedialtı adlı albümünü hazırladı. 2004 senesinde Boğaziçi Müzik ile Avara albümünü çıkarır. 2006 senesinde Boğaziçi Müzik ile Bir Ahir Zaman adlı albümü çıkarır. Uzun bir aradan sonrasında 2010 senesinde Boğaziçi Müzik ile Kalbimdeki Darp albümünü hazırladı. Hazırlanan albümde tek bölüme klip hazırlandı. Murat Kekilli, 2013 senesinde Gümüş Teller albümünü piyasaya sürdü. 1999 senesinden bu zamana kadar müzisyen Murat Kekilli, Boğaziçi Müzik ile iş koşturmacasındadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.