Nihat Hatipoğlu çocukları kim, ailesi, eşi kimdir, kaç çocuğu var?

21.11.2022

Nihat Hatipoğlu çocukları kim, ailesi, eşi kimdir, kaç çocuğu var?

Nihat Hatipoğlu, ekranların en çok tanınan din adamlarından biri olarak öne çıkması nedeniyle özel hayatı da sık sık merak ediliyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne atanan Nihat Hatipoğlu aslen nerelidir, kimdir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir, daha önce hangi kurumlarda çalıştı merak ediliyor. Hatipoğlu’nun eşi kimdir, kaç çocuğu var isimleri nelerdir?

İşte Nihat Hatipoğlu ile ilgili merak edilen konuların cevapları:

Nihat Hatipoğlu aslen Diyarbakırlıdır. 64 yaşındadır. Hatipoğlu’nun asıl mesleği öğretmenliktir.

Daha önce YÖK, Diyanet ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda çalıştı. Türkiye onu televizyon kanallarında yaptığı sohbet programlarıyla tanıdı. Nihat Hatipoğlu, 11 Mayıs 1955 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya geldi. 1975 yılında Uşak İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 

1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1985-87 yılları arasında Mısır’da dil eğitim aldı. 2012 yılında İlahiyat alanında profesör oldu.

Halen bazı televizyon kanallarında sohbet programları bulunan Nihat Hatipoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Hatipoğlu’nun çocuklarının ismi sırasıyla Sait, Osman ve Mustafa’dır. Nihat Hatipoğlu’nun kişisel hayatı merak edildiği kadar ailevi hayatı da merak ediliyor. Onu televizyon ekranlarından izleyen vatandaşlar bazen eşini ve çocuklarını da merak ediyor. 

Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’nun eşi Emel Hatipoğlu’dur. Nihat Hatipoğlu’nun eşi Emel hanım ile evlilikleri geleneklerimize göre görücü usülüyle olmuştur. 

Aynı zamanda kuzen olan çift 1985 yılında dünyaevine girmiştir. Evlendiklerinde Nihat bey 30 eşi ise 21 yaşındaydı. 

Emel Hatipoğlu 1964 doğumlu, Nihat Hatipoğlu ise 1955 doğumludur. 

Çiftin 3 çocuğu bulunuyor. 

Hatipoğlu çiftinin çocukları ise Said, Mustafa ve Osman’dır. 

Emel Hatipoğlu, eşi Nihat Hatipoğlu hakkında verdiği bir demeçte, eşinin çok yardımsever olduğunu, mutfakta kendisine yardım ettiğini, çok güzel balık kızarttığını söyler. 

Eşinin çok güzel menemen yaptığını da belirten Emel Hatipoğlu, eşinin çok yardımsever bir insan olduğunu da sözlerine ekler. 

İşte eşi Emel Hatipoğlu’nun Nihat Hatipoğlu hakkında söyledikleri: Eşim mutfağa girer ve çok yardımseverdir. Mutfakta çok güzel balık kızartır. Eşim 2 sene Mısır’da yaşadı, Arapça öğrendi. Okumayı çok sever. Bazen gecenin bir yarısı kalkıp menemen yaptığı olur. Çok güzel menemen yapar. Evimize gün içinde birçok misafir gelir. Bazende yardıma muhtaç insanlar evimizi ziyaret ederler. Bu insanlara yardım edebildiğimiz kadar ediyoruz. Evlendiğim günden bu yana bu böyle. Gerçek ihtiyaç sahipleri gelir. Elhamdülillah kötü niyetli insanlarla hiç karşılaşmadık.