Özge Ulusoy kimdir? Özge Ulusoy kaç yaşında, aslen nereli? Özge Ulusoy Ne mezunu, Evli mi?

Ünlü manken Ulusoy’un hayatı vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Başarılı isim son günlerde gündeme geliyor ve araştırılıyor. İşte Özge Ulusoy hakkında merak edilenler…

05.12.2022

Özge Ulusoy kimdir? Oyunculuk kariyeri de olan başarılı isim, arama motorlarında ve sosyal medyada aranan isimle arasında. Ünlü ismin hakkında araştırma yapan vatandaşlar, Özge Ulusoy kimdir? Özge Ulusoy kaç yaşında, aslen nereli? Özge Ulusoy Ne mezunu, Evli mi? gibi sorgulamalar yapıyor…

ÖZGE ULUSOY KİMDİR?

28 Ekim 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Annesi Armağan Ulusoy Ankara’da bir zamanlar ilçe belediye başkanlığı yapmış, babası ise emekli askerî hâkim albay Haydar Ulusoy’dur. İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümünde ortaokul ve liseyi okumuştur. Üniversitenin de iki senesini burada okuduktan sonra İstanbul’a giderek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçti. Sonra son senesinde sınıf atlayarak Klasik Bale Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yonetimi Bölümü’nde de okuyarak 2007 yılında mezun oldu.

2001 yılında “Elite Model Look” adli güzellik yarışmasında üçüncü oldu. 2003 yılında Miss Turkey 2003 (Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması)’da ikinci olmuştur. 2003 yılında o yıl Panama’da yapılan Kâinat Güzellik Yarışması’nda (Miss Universe) Türkiye’yi temsil etti. Cengiz Abazoğlu defilesi ile mankenliğe başladı. Uğurkan Erez ile tanıştı ve onun ajansına geçti. Modacılardan Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu ve Gamze Saraçoğlu gibi; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango gibi firmalar adına defilelere çıkmıştır.

Özge Ulusoy bir çok dizi, film ve reklamda rol almıştır. 2011 yılında Survivor Ünlüler takımında yer almıştır.

2006’de Arka Sokaklar adlı polisiye dizisinin ilk sezonunda rol aldı. 2007’de FOX TV kanalında yayınlanan “Senin Uğruna” dizisinde Rafet El Roman’la oynadı. 2008 yılında Arka Sokaklar dizisine tekrar döndü. 2010 yılında Star TV’nin Ateşe Yürümek adlı dizisinde rol aldı. 2011 yılında ise ilk sinema filminde oynadı.

4 Haziran 2010 tarihinde Yapımcı Ferruh Taşdemir ile evlenen Ulusoy, 29 Temmuz 2010 tarihinde boşandı.