Pedagojik formasyon kaçıncı sınıfta verilecek? Pedagojik formasyonu kimler alabilecek?

Pedagojik formasyon kaçıncı sınıfta verilecek? Pedagojik formasyonu kimler alabilecek? Pedagojik formasyon veriliyor mu? Cevabı en çok merak edilen sorular arasında geliyor. Konuya dair arama motorlarınde ve sosyal medyada bir çok kullanıcı arama yapıyor ve araştırıyor. Peki, Pedagojik formasyon kaçıncı sınıfta verilecek? Pedagojik formasyonu kimler alabilecek?

07.12.2022

Öğretmenlik mesleğini yapmak isteyen ancak Eğitim Fakültesi mezunu olmayanlar, zorunluluk olan Pedagojik formasyon almaları gerekiyor, aksi takdirde öğretmenlik görevi yapamıyorlar. Bu nedenle Pedagojik Formasyon almak isteyenler nasıl alabilecekleri konusunda araştırma yapıyorlar. Peki, Pedagojik formasyon veriliyor mu? Pedagojik formasyon kaçıncı sınıfta verilecek? Pedagojik formasyonu kimler alabilecek?

PEDAGOJİK FORMASYON VERİLİYOR MU? KİMLER NASIL ALABİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşması sırasında sorulan bir soruya, “Bu hafta içinde YÖK Başkanımızla da konuyu görüştük. Biliyorsunuz, üniversiteyi bitirdikten sonra bir veya iki yıl formasyon eğitimi veriliyordu. Kendilerine Sayın Başkan, artık bunu kaldırıyorsun dedik, kaldıracaksın, 3 ve 4. sınıfta formasyonu verelim ve üniversiteyi bitirirken böylece formasyon eğitimini de almış olsun dedik ve mutabık kaldık.” diyerek cevap verdi.