Porçay kimdir, Porçay neden ceza aldı? Erkan Porçay kaç yıl ceza aldı, neden hapis yatacak? Porçay’ın Paylaşımı neydi? Ne paylaşmıştı?

Twitter’da ‘freeporçay’ etiketinin gündem olmasından sonra Porçay’ın kim olduğu ve neden ceza aldığı merak edilmeye başlandı. Peki Porçay kimdir, Porçay neden ceza aldı? Erkan Porçay kaç yıl ceza aldı, neden hapis yatacak? İşte detaylar…

21.06.2022

Porçay kimdir, Porçay neden ceza aldı? Erkan Porçay kaç yıl ceza aldı, neden hapis yatacak?

YouTube hesabı üzerinde yayınladığı bir video ile insanları uyuşturucu özendirmek suçlaması ile 4 yıl hapis 2 ay hapis cezası verilen Erkan Porçay, mahkemenin verilen kararı onadığını ve teslim olacağını açıkladı. 

Sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili açıklama yapan Erkan Porçay, “İstinaf mahkemesinden cevap geldi. Maalesef cezayı onamışlar. Keşke öncesinde en azından kendimi ifade etmem için duruşma açsalardı. Ama maalesef durum bu. Yarın erkenden Çağlayan Adliyesi’ne gidip teslim olacağım. Süreçteki tüm destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Erkan Porçay, 18 Şubat 2021 tarihinde Rapçi Ezhel’in bir şarkısına çektiği parodi klibi ile insanları uyuşturucuya özendirmek gerekçesiyle mahkemeye sevk edilmişti. İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Porçay’ın YouTube için çektiği ‘Ot İçiyorum’ başlıklı yayınladığı video nedeniyle, 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. Mahkeme, Porçay kullanıcı adıyla paylaşım yapan “Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek” gerekçesiyle 4 yıl 2 ay hapsine karar verdi. İsttinaf mahkemesi Erkan Porça’ya verilen cezayı onadı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.