Rüyada Hırsızlık Yapmak, Rüyada Bir Şey Çalmak, Rüyada Eve Hırsız Girmesi ne anlama gelir? Nasıl Yorumlanır?

Rüyada Hırsızlık Yapmak ve Yakalanmak, Rüyada Hırsızlık Yaptığını Görmek, Rüyada Hırsızlık Yapmak Ve Hapse Girmek, Rüyada Hırsız Yakalamak

27.07.2022

Rüyada Hırsızlık Yapmak

Rüyada hırsızlık yapmak, kötü, çirkin davranışlarda bulunmaya, hoş olmayan sözler konuşmaya ve kusurlu işler yapmaya alamet eder. Hak yolundan ayrılmaya, ona karşı gelmeye, onun buyruklarına riayet etmemeye, hak yemeye, iftira atmaya, ah ve beddua almaya işaret eder. Rüyada hırsızlık yapmak, hiç iyi değildir ve kişinin günahlara batacağı ve nefsine yenilerek şeytanla iş birliği yapacağı anlamına gelir.

Rüyada Hırsızlık Yapmak ve Yakalanmak

Rüyada hırsızlık yapmak ve yakalanmak, kişinin aklından geçen bazı fena düşüncelerin varlığına tabir edilir. Rüya sahibinin fesada karışmaya, hak yemeye ya da iftira etmeye yakın durduğuna ve Allah korkusunu terk edeceğine rivayet edilir.

Rüyada Bir Şey Çalmak

Bir kişinin rüyasında bir şey çalmak, istemesi o kişinin bazı art niyetleri olduğuna tabir edilir. Rüya sahibinin hileli işler yapmak, fesat üretmek, insanların payına göz dikmek ve dinde farz olmayan şeyleri elde etmek gibi bir takım kötü niyetleri olduğu anlamına gelir.

Rüyada Hırsızlık Yaptığını Görmek

Rüyada hırsızlık yaptığını görmek, helal olmayacak kapıları aralamaya ve bu sayede yine helal olmayacak ve bu yüzden yani makbul olmadığı için rahat yenmeyecek kazanca işaret eder.

Rüyada Altın Çalmak

Rüyada altın çalmak, rüyayı gören kişinin, sıkıntıya düştüğü, çok endişe duyduğu hatta korktuğu bir anda hiç olmadık bir yerden gelecek yardım ile sorunlarından kurtulacağına, çok istediği bir şeye sahip olacağına ve dertlerinin ve tasalarının yok olacağına delalet eder.

Rüyada Para Çalmak

Rüyada para çalmak,  iş hayatında ya da sosyal hayatta çok sevilen ve değer verilen eş, dost ya da akrabalardan birinin çok büyük ve insanlardan saklayıp en yakınlarına bile açıklamaktan korktuğu bir düşüncesini öğreneceğine ya da bir üzüntüsüne istemeden ortak olacağına tabir eder.

Rüyada Hırsızlık Yapmak Ve Tutuklanmak

Başkasına ait bir kısmete göz dikmek ve bu kişiyi kandırmak suretiyle hoş karşılanmayacak işlere girişmek demektir. Alın teriyle para kazanmaktan, çok çalışmaktan şikayet eden, kolay yoldan zengin olma hayalleri kuran kimselerin seçtikleri yolun doğru olmadığını, günaha bulaşacaklarını ve ilerleyen zamanlarda yaptıkları hataların altında kalarak büyük bir pişmanlık yaşayacaklarını ifade eder. Uğursuzluk ve şanssızlığın kişinin yakasından düşmeyeceğini, başa gelen talihsiz olaylardan şikayet etmek yerine, yaşam şekline ve yapılan yanlışlara bakmanın doğru olacağını da öğütleyen bir rüyadır.

Rüyada Hırsızlık Yapmak Ve Hapse Girmek

Hırsızlık yaparken tutuklanmakla benzer yorumlanan rüya, başkasına verilecek bir zarara alamet eder. Kişinin kötü niyetle olmasa dahi, bir anlık kıskançlığına yenik düşeceğine, sevdiği insanları üzecek, onurlarını kıracak konuşmalar yapacağına, helal kazanç yerine, hile ile mal elde edeceğine ama hayrını görmeyeceğine tabir edilir. Rüya sahibi için ailesinin manevi değerlerine zarar verecek bir yaşam şekline sahip olduğu için hanede yaşayacağı sıkıntılara da yorumlanır.

Rüyada Zorla Hırsızlık Yaptırılmak

Kişinin yakın çevresinde uzun zamandır tanımadığı fakat güven duyduğu kimselerin art niyetli hareketleri ve düşünceleri yüzünden yaşayacağı zor günlere yorumlanır. Kişinin maddi varlığına göz diken bu yüzden kötü düşünceler besleyen kimselerin, rüya sahibini ayartarak huzurlu yaşamını bozacaklarını, nefsine hakim olmakta zorlanan kişinin giderek daha fazla hata yapacağı bir yaşam sürdüreceğini bildirir.

Rüyada Hırsızlık Yapan Birini Görmek

Evdeki huzursuzluk kadar, birinci dereceden yakın akrabaların hastalık yüzünden çekecekleri cefaya ve üzüntüye şahit olunacağı anlamına gelir. Aynı zamanda akrabalar yüzünden sahip olunamayan bir mirasa, kişinin hakkı olmasına rağmen elde etmesine engel olmaya çalışan tanıdıklara da yorumlanır. Yanlış çevrelerde bulunmak, kişi için uygun olmayan bir kimseyle gönül ilişkisine girmek ve yoğun eleştiri almak demektir.

Rüyada Hırsız Yakalamak

Kısmetine sahip çıkmak, nasibini başkasına vermemek demek olduğu gibi, kişinin yaşam mücadelesinden kaçmadan, alın teriyle kazandığı paraları ailesine, sevdiklerine harcayarak yaşayacağını, hanesine zeval gelmemesi için her türlü fedakarlığı yapacağını bildirir. Düşmanlara karşı gözü pek, cesur şekilde davranan rüya sahibinin güçlü karakteri sayesinde istediği her şeyi elde edecek kudrete sahip olacağını da müjdeler.

Rüyada Birini Hırsızlığa Teşvik Etmek

Tanımadığı birini hırsızlığa teşvik etmek, çalışma hayatındaki rakiplerinden kurtulmak, kurnazca davranmak suretiyle düşmanların oyunlarından kurtulmak, kötü niyet besleyenlerin oyunlarını ortaya çıkarmak demektir. Eğer tanınan birini hırsızlığa teşvik etmek söz konusu ise, bu durumda rüya sahibinin o kimseye yapacağı bir yanlışa, söylediği bir yalanın ortaya çıkmasıyla mahcup duruma düşeceğine, arkadaşlık ilişkilerinin uzun yıllar boyunca kötüleşeceğine yorumlanır.

Rüyada Araba Çalmak

Bir başkasına ait fikri kendininmiş gibi göstermek suretiyle çalışma alanında kötü şöhret elde etmek demektir. Gözünü hırs bürüyen rüya sahibinin amacına ulaşmak için sevdiği insanları bile feda edecek noktaya geleceğini, bu gidişle kendi sonunu hazırlayacağını işaret eder. Dünya işlerine fazlaca kendini kaptırmak yüzünden manevi hayatını ihmal etmenin faturasının ağır olacağını, başarı elde edilse, zengin olunsa bile yalnız biri olarak yaşanacağını da bildirir.

Rüyada Babanın Cebinden Para Çalmak

Genç kimseler için babalarıyla aralarında çıkacak bazı husumetlere, tartışmalara, kişinin asi tavırları yüzünden aile üyelerini yeis içinde bırakmasına yorumlanır. Kendisi için doğru olanı gösteren aile büyüklerini hiçe saymak ve burnunun dikine gitmek, aşırı ego ile hareket etmek yüzünden ilerleyen zamanlarda başına türlü dertler açmak manasına gelir.

Rüyada Hırsızlık Yapan Çocuklar Görmek

Adaletsizlik yapan bir yönetici ile çalışmak, başkalarının emeğini çalan, insanların onurlarını kıran kimselerle mücadele etmek demektir. Rüya sahibinin kendi yaşamı kadar, başkalarının hayatları için de çaba gösterdiğini bildiren rüya, inancın sağlamlığını, kişinin toplum nazarında değer verilen, kabul gören işler yapacağını da haber verir.

Rüyada Hırsızlık Yapıp Üzülmek

İç hesaplaşma yapacak olmanın alametidir. Rüya sahibi yakın zamana kadar sürdürdüğü hayatın kendisini tatmin etmediğini anlayacak ve özellikle manevi yönünü kuvvetlendirmek için İslam alimlerinden öğütler alacak, günahları için Allah’tan af dileyecek ve daha önceki hayatının aksine, doğruluktan ayrılmayıp sakin bir hayat sürecek demektir.

Rüyada İşyerinde Hırsızlık Yapmak

Sefalete yorumlanan rüya, kişinin sürekli kendisini düşünerek yaşadığını ve başkalarının hayatlarına saygı duymadığını, kendi çıkarlarının peşinde koşmaktan dolayı parasının bereketinin kaçacağını, yanlış hayat ve düşünce şekli nedeniyle kötü bir hayat süreceğini tabir eder. İş yerinde hırsızlık yaparken yakalanmak ise işten kovulmak ya da çıkarılmak ancak tazminat dahi alamamak yüzünden büyük sıkıntı yaşamak demektir.

Rüyada Hırsızlıktan Vazgeçmek

Bir yakının tavsiyeleri ve etkileyici konuşmaları ile kişinin hayatını düzene sokmak için çaba harcamaya başlayacağını, düzgün bir işe gireceğini, maddi durumunu ise yavaş yavaş ve belli bir zaman aralığında rahata erdirebileceğini bildiren rüya, önemli bir değişim geçirecek olmanın da tabiridir.

Rüyada Bir Şey Çalmak

Kişi hırsızlık yaptığını ve bir şey çaldığını görüyor ama ne olduğunu hatırlamıyor ise, bilmeden sevdiği birinin kalbini kıracak, istemeden de olsa haksızlık yapacak demektir. Anlık gaflete düşerek yapılacak hatadan dolayı üzülmenin ve hemen telafi yoluna gidecek olmanın da işaretidir.

Rüyada Hırsızlıkla Suçlanmak

Amirlerden veya aile büyüklerinden işitilecek azara ve kötü söze yorumlanır. Hataların üst üste gelmesi sonucunda dikkatleri üzerine çekecek olan rüya sahibinin eşi ve çevresi tarafından yoğun eleştirilere, üzücü konuşmalara maruz kalacağını tabir eder.

Rüyada Hırsızlık Yapmak Ve Pişman Olmak

Kısa bir süre de olsa kişinin inancının zayıflayacağını, yanlış yollara sapacağını, insanlar tarafından kabul görmeyen, ailesini zor durumda bırakan bir hayat yaşayacağını ancak kısa süre içinde kendisini toparlayarak eski düzgün hayatına geri döneceğini ifade eder.

Rüyada Eve Hırsız Girmesi

Ev içinde kişiden saklanan bir sırra vakıf olmak ve bu nedenle aile üyeleriyle tartışma yaşamak, herkese karşı güvensizlik duymak demektir. Manevi açıdan değer verilen birinin hatalı davranışları sonucunda yara almak, üzülmek anlamına da gelir.

Rüyada Hırsızlık Yapıldığını Görmek

Kişinin dışında kaldığı bir konuda fikir beyan etmesi, iki kavgalı insanın barışmasını sağlaması demek olduğu gibi, bir taraftan da başkalarına yardım ederken yaşanan zor durumların ve başını derde sokmanın da alametidir.

Rüyada Hırsızlık Yapıp Dayak Yemek

Başa gelen uğursuzlukların, yapılan hataların neticesinde üzüntü duymak, gözyaşı dökmek ve nafile yere sızlanmak demektir. Bile bile yapılacak bir hatanın sonrasında kişinin güç bir duruma düşeceğine, aklı başına gelse bile iş işten geçeceği için duruma katlanmak zorunda kalacağına delalet eder.

Rüyada Hırsız Dövmek

Rüya sahibini zorlayan, sinirlerini bozan, aşağılayan veya haksızlık eden bir kimseye haddini bildirmek demektir. Kişinin kendini savunmak zorunda kalacağı bir meseleyle karşılaşacağını, yaşayacağı haksızlıkları gözler önüne sereceğini ve alnının akıyla sorunlardan kurtulacağını ifade eder.

Rüyada Hırsız Görmek

Sevilen kimseler yüzünden hayal kırıklığı yaşamak, malının veya parasının kaybı nedeniyle üzüntü duymak demektir. Hırsız gören kimselerin kısmetleri kapanır ve aksilikler yaşarlar. Geçici hastalık anlamına geldiği gibi, kişinin psikolojik açıdan da zorlayıcı bir sürece gireceğini, derin kuşkuların, kişiyi zora sokan sırların bu dönemde her zamankinden daha da çok rahatsızlık vereceğini tabir eder.