Sadettin Saran Kimdir? Kaç Yaşında ve aslen nerelidir? Ne iş yapıyor? Serveti ne kadar?

22.07.2022

Tam adı Steven Sadettin Saran’dır. 1964 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Aslen Kırıkkale’lidir. Türkiye’ye 2 yaşındayken geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Kentucky Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği eğitimi alan Saran, daha sonra T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığında görev yapmıştır.

ABD’de eğitim gördüğü zamanlarda okulun yüzme takımında takım kaptanlığını yapmış ve iki yıl En Değerli Sporcu seçilmiştir. 1984-1985 yıllarında da Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığını yapmış ve bu dönemde 50 metre serbest yüzme rekorunu kırmıştır.

İlk evliliğini Aycan Ateş ile yaptı. Çiftin bu evlilikten ‘Lâl’ adında bir kız çocuğu vardır. 2012-2017 yılları arasında diş doktoru Emek Külür ile evli kalmıştır.

Aziz Yıldırım’ın başkanlığı döneminde Fenerbahçe yönetiminde yer aldı.

Sarı-lacivertli takımda teknik direktör olarak Christoph Daum’un takımın başına getirilmesi kararına karşı olması nedeniyle istifa etti.

SARAN MEDYANIN SAHİBİDİR!

1990 yılında Sadettin Saran tarafından İstanbul’da kurulan Saran Holding, başta medya olmak üzere yayıncılık, internet yayıncılığı, havacılık, savunma ve turizm sektörü dahil 6 ana sektörde, 33 şirketi ile faaliyet göstermektedir.

Saran Medya adı altında, S Sport, Radyospor, Radyo Müzik, Radyo Trafik gibi medya kuruluşları ile Ajansspor spor portalı ve tuttur.com bahis sitesi de Sadettin Saran’a aittir.

S Sport, S Sport2 ve S Sport Plus + kanallarında her gün spor müsabakaları yer alıyor. Futboldan basketbola, motor sporlarından ddövüş sporlarına kadar her saat spor yayını yapan bu kanallara ilgi oldukça yüksek.

İngiltere Premier Ligi, Türkiye dahil 15 ülkede milyonlarca izleyiciye Saran Medya ile ulaşmaktadır.

Sadettin Saran’ın net servetine dair herhangi bir bilgi yer almamaktadır.