Sedat Peker sessizliğini bozdu! ” Sözlerimin arkasında duracağım “

Sedat Peker ‘helalleşme videosu’ paylaşarak, “Yaşadığım sürece, hatta ölürsem, öldükten sonra sözlerimin arkasında duracağım. Bahsettiğim videoları tamamlayıp basın yayın organlarıyla kamuoyuyla paylaşacağım” dediğini bildirildi.

21.12.2022

Halk TV’de yayınlanan ‘Kayda Geçsin’ programında açıklamalar yapan Seyhan Avşar, Peker ile ilgili “Herkes ‘konuşacak mı’ diye merak ediyor. Avukatına da bizim en çok sorduğumuz soru bu” dedi.

Peker’in yakın çevresinden aldığı bilgileri dile getiren Avşar, “Sedat Pekar sözünün arkasında durduğunu söylüyor. Diyor ki ‘Yaşadığım sürece, hatta ölürsem, öldükten sonra sözlerimin arkasında duracağım. Bahsettiğim videoları tamamlayıp basın yayın organlarıyla kamuoyuyla paylaşacağım.'”

“Bu çok kritik bir cümle” diyen Avşar, “Bunu hiçbir koşula bağlamıyor. İlk kez Sedat Peker cephesinden ‘konuşacak mı’ sorularına bu kadar net yanıt geldi” ifadelerini kullandı.

Avşar, şunları söyledi: “Bu cevaptan sonra artık bugün biliyoruz ki, Sedat Peker elindeki bilgileri, belgeleri, belki videolarını belirli yerlerle paylaştı. Başına bir şey gelmesi halinde bu videoları izleyeceğiz, belgeleri göreceğiz.”