Sedat Peker’den dikkat çeken ‘Mehmet Cengiz’ Paylaşımı ‘Seçim öncesi yapmam gerekeni yapacağım’

Twitter’da “Deli Çavuş” adlı hesabından açıklamalar yapan Sedat Peker, “Seçim öncesi YouTube’da yapmayı planladığım videolarla ben yapmam gerekeni yapacağım” dedi.

05.07.2022

MEHMET CENGİZ VE BANK ASYA DETAYI!

Peker kamudan aldığı dev ihaleler ile bilinen Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz ile olan geçmişini anlattı. Peker’in, akrabası olan Mehmet Cengiz ile de ilgili dikkat çeken iddialar ortaya attı.

Mehmet Cengiz’in, eski başbakanlardan Turgut Yılmaz’ın “kahramanı” olduğunu öne süren Peker, “Mehmet Cengiz’i ziyaret ettim, durumu anlattım. Kendisi Bankasya’nın genel müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nu aradı. SimTel adına ilk 500 bin dolarlık alım kredisini Bankasya’dan aldık. 40 yaşından genç kardeşlerim, Bankasya’ya para yatıranlar FETÖ’cü diye cezaevine koyuldu. Bankasya’nın 16 sene genel müdürlüğünü yapan Ali Fuat Taşkesenlioğlu SPK’nın başına geçip borsayı yönetti. Mehmet Cengiz Türkiye’nin en zengin iş adamı oldu” dedi.

Peker ayrıca, Bank Asya’nın 16 sene genel müdürlüğünü yapan Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun kızı Zehra Taşkesenlioğlu’nun AKP’den milletvekili yapıldığı bilgisini paylaştı.