Selman Günaydın kimdir? Selman Günaydın kaç yaşında, aslen nereli? Selman Günaydın ne mezunu, ne iş yapıyor?

Son günlerde vatandaşlar tarafından merak edilen isimlerden olan Selman Günaydın’ın hayatı araştırılıyor. Selman Günaydın kimdir? Selman Günaydın kaç yaşında, aslen nereli? gibi sorgulamalar yapılıyor. Peki, Selman Günaydın kimdir? Selman Günaydın kaç yaşında, aslen nereli? Selman Günaydın ne mezunu, ne iş yapıyor?

16.12.2022

İzmir Torbalı AKP İlçe Başkanı olarak bilinen Selman Günaydın hakkında araştırma yapan vatandaşlar, arama motorlarında ve sosyal medyada Selman Günaydın kaç yaşında, nereli, mesleği ne? vb. sorulara cevap arıyor. Peki, Selman Günaydın kimdir? Selman Günaydın kaç yaşında, aslen nereli? Selman Günaydın hayatı!

SELMAN GÜNAYDIN KİMDİR?

Selman Günaydın 1988 yılında İzmir Torbalı’da dünyaya geldi. Torbalı Anadolu İmam Hatip Lisesi ve AÜ Yerel Yönetimler bölümünden mezun olan Günaydın, TÜBİTAK bünyesindeki Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) tarafından düzenlenen Liderlik Akademisi’ni bitirdi.

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu’nda Yerel Yönetimler Akademisi programını tamamladı. Siyasi hayatına AKP Gençlik Kolları ile adım attı. İzmir İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. AKP İzmir İl Başkanlığı’nda 6. Dönem İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2020 yılında AKP Torbalı İlçe Başkanı seçildi.