Sipahi dizisi Korkut Ali kim? Korkut Ali Türkoğlu gerçek adı ne?

Show Tv ekranlarının yeni dizisi Sipahi ilk bölümüyle büyük bir beğeni kazandı. Dizi konusu ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri çekmeyi başardı. Dizide Korkut Ali Türkoğlu karakteri izleyiciler tarafından merak edilmeye başlandı. Peki, Sipahi dizisi Korkut Ali kim? Korkut Ali Türkoğlu gerçek adı ne? Kaç yaşında ve aslen nereli?

20.12.2022

SİPAHİ DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Batı’nın karanlık güçlerinin desteklediği ‘Manager’ yapılanması, Türkiye için açık tehdit haline gelmiştir. Türkiye’de kaos yaratacak, halkı korku ve paniğe sevk edecek kanlı terör eylemleri gerçekleşmektedir. Türk ekonomisi çeşitli sınavlardan geçmekte, Metavarse, dark web, kripto iletişim sistemleri ve internet sistemleri üzerinden ülkenin en hassas noktaları siber saldırılara uğramaktadır. Bu karmaşık ve komplike düşman; ülke içindeki çok çeşitli grupları da aktif olarak kullanmaktadır. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Sipahileri, bu tehlikeyi fark eder ve süratle reaksiyon gösterir.

SİPAHİ DİZİSİ OYUNCU KADROSU

Yapımını CNP Film’in, yapımcılığını Mehmet Canpolat ve Sadi Canpolat’ın üstlendiği, başrollerinde Kaan Yıldırım, Özge Gürel ve Kerem Alışık’ın yer aldığı, senaryosunu Ali Doğançay’ın yazdığı, yönetmenliğini ise Hakan İnan’ın üstlendiği Sipahi’nin kadrosunda; Sinan Tuzcu, Başak Gümülcinelioğlu, Erkan Bektaş, Nurettin Sönmez, Çağdaş Onur Öztürk, Serhat Nalbantoğlu, Emre Bulut, Gözde Okur, Elit Andaç Çam, Zeynep Oymak, Berrin Arısoy, İsmail Düvenci ve Selçuk Borak gibi başarılı isimler yer alıyor.

SİPAHİ DİZİSİ KORKUT ALİ KİM?

Show Tv’nin yeni dizisi Sipahi dizisinde, Korkut Ali Türkoğlu karakterine Kaan Yıldırım hayat vermektedir.

Korkut Ali, MİT’in yetiştirdiği zeki, başarılı ve gözü kara bir istihbarat çalışanıdır.  Akıllı ve çalışkan olan Ali, dedesinin izinden gitmek istemiş ve Milli İstihbarat Teşkilatı’nda zorlu eğitimlerden başarı ile geçerek çalışmaya başlamıştır. Korkut Ali, zekâsı ve dikkati sayesinde Avusturya’da izlediği bir adamın telefon bilgilerine gözlerinin önünde öldürülse de ulaşmayı başarır. Bu operasyonda tanıştığı ve kimliğini güvenlik için saklamak zorunda kaldığı Terörle Mücadele Komiseri Canan’dan etkilenen Ali, duyguları ve zorlu görevi arasında denge kurmaya çalışmaktadır. Korkut Ali, telefonda karşısına çıkan, terör saldırılarında da parmağı olan Habtor Bin Said ve Goran Losic’i bulup, durdurmalıdır. Habtor’la geçmişte mücadele etmiş, eski MİT çalışanı Yıldırım’ın geri dönüp, Korkut Ali’nin yanına verilmesi ile kendisini geçmişle bağlantılı bir intikam hikayesinin içinde bulur.