Sokağın Çocukları Onur Akbay Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir? | Blu Tv | Sıfır Bir

29.07.2022

Onur Akbay, 01.01.1990 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya geldi.

Daha sonra ailesi ile birlikte Adana’ya taşındılar.

Eğitim hayatını burada tamamladı. Yine Üniversiteyi Çukurova Üniversitesi’nde tamamladı.

Oyuncu olan Akbay, Blu Tv de yayınlanan Sıfır bir Dizisinde rol aldı. Yine Blu Tv ‘de 5. sezonuna giren Sokağın çocukları adlı dizide rol almaktadır.

İnstagram hesabı: onurakbay

Sokağın Çocukları Dizisi Konusu:

Sokağın Çocukları Sokağın kurallarıyla büyümüş, büyüyen ve büyümeye hazırlanan üç nesil üzerinden ‘sokağın adaleti’ kavramına farklı, evrensel ve gerçekçi bir bakış. Murat, 23 yaşında bir delikanlıdır. Dul annesiyle beraber yaşayan Murat yeri gelir küçük kardeşi Çarli ve yaşça kendisinden büyük olmasına rağmen ağbisi Suat’a babalık eder, yeri gelir üç çocuğuyla kimseye tamah etmeden hayata tutunmaya çalışan Beyza’ya dayanak olur. Murat aynı zamanda zekâsı ve cesaretiyle mahallenin ağbisi Şehmuz Ağa’nın da gözbebeğidir. Fakat Şehmuz Ağa’nın onca genç varken Murat tercihi, elbette güç savaşında dengeleri de etkileyecektir. Murat bir yandan iki kardeşi ve annesi arasındaki dengeyi sağlamaya çalışırken, diğer yandan mahallenin ağbisi Şehmuz Ağa’nın gözüne girmeye çalışmaktadır. Tabii her hikâyede olduğu gibi Sokağın Çocukları’nda da her seçim, bir vazgeçişi de beraberinde getirir.

Oyuncu Kadrosu: Onur Akbay,Burak Şahin,Burak Akyüz,Kerem Ali Yengüner,Mehmet Elmas,Furkan Murat Uğur,Hakan Erkuran,Volkan Ölçen,İrfan Ballı,Burçe Yağmur Karabal