Son Dakika! Ekmeğin fiyatı 5 TL’yi aşıyor mu?! Un fiyatlarına gelen zamla Ekmek Fiyatları ne olacak? Ekmeğin yeni fiyatı ne oldu?

01.06.2022

Uluslararası Un Sanayicileri ve Hububatçılar Birliği Avrasya Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, tarafından yapılan açıklama ile çuvalı 260 TL olan un fiyatının, mevcut piyasa göz önüne alınarak hesaplandığında 400 TL civarında bir fiyata satılacağaını ifade etti. Sadece un agelen zamla eklendiğinde ekmeğin %50 civarında zamlanarak 5 TL üzerine çıkabilecek.

“VERİLEN TAAHHÜT BUGÜN SONA ERİYOR”

Özel bir TV kanalında açıklamalarda bulunan Dr. Eren Günhan Ulusoy “Toprak Mahsulleri Ofisi’nden tahsis edilen buğday karşılığı verilen taahhüt bugün itibarıyla son buluyor. Yani, 31 Mayıs itibarıyla un sanayicilerinin bu ürünleri 260 TL eden satma taahhüdü son buluyor. TMO’nun yaptığı açıklamalar ve piyasa oyuncularının da beklentisi sezonda böyle bir uygulama olmayacağı yönünde. Ton başına 3600 TL’lik fiyatta 260 TL’ye denk gelen un çuvalı, bugün Borsalarda işlem gören fiyatları baz alarak yaptığımız hesaplamalarımıza göre kabaca 400 TL’ye çıkacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.