Tevfik Diker kimdir? Tevfik Diker kaç yaşında ve aslen nereli? Tevfik Diker mesleği ne? Ne iş yapıyor? Evli mi?

Siyasetçi olan Tevfik Diker vatandaşların merakla araştırdığı isimler arasında yerini aldı. Müge Anlı programında adı geçen Tevfik Diker’in hayatı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı.Peki, Tevfik Diker kimdir? Tevfik Diker kaç yaşında ve aslen nereli? Tevfik Diker mesleği ne? Ne iş yapıyor?

20.09.2022

Müge Anlı ile tatlı sert programında adı geçen siyasetçi Tevfik Diker merak ediliyor? Diker hangi partiden? milletvekili mi? Nerenin vekili? Ne zaman görev yaptı? İşte merak edilenler.

TEVFİK DİKER KİMDİR?

Tevfik Diker, 1947 yılında Manisa’nın Alaşehir ilçesinde dünyaya gelmiştir. Hava Harp Okulu mezunudur. Hava Yarbaylık, Genelkurmay Millî Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Emir Subaylığı, 2. Hava İkmal Bakım Motorlu Araçlar Bölge Bakım Komutanlığı, TBMM XIX. ve XX. Dönem Manisa Milletvekilliği yapmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

24 Aralık 1995- 18 Mart 1999 yılları arasında XX. Dönem Manisa Milletvekilliği yapmıştı. Ardından ise ANAP’a geçti. DYP’de Teşkilat Başkan yardımcılığı yaptı. Anavatan Partisi’nde Genel Başkan Danışmanlığı da yaptı. 19. Dönem Meclis Kanun Teklif rekortmeni oldu. Gözcü, Yeni Şafak ve Şok gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

Kurtlar Medyası, Ahtapot’un Kolları ve Koordinat adında kitapları var.